در این پیک، هیچ منطقه امنی در شهر اهواز وجود ندارد

مهر 7, 1400
22 بازدید

 رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با بیان اینکه در این پیک بیماری، هیچ منطقه امنی در شهر اهواز نداریم، گفت: بسیاری از ترددهای غیر ضروری که در مرکز شهر بوده، کانون‌های بیماری را از مرکز شهر به حاشیه شهر انتقال داده است. دکتر مهران احمدی‌بلوطکی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر چند همچنان کیانپارس […]

در این پیک، هیچ منطقه امنی در شهر اهواز وجود ندارد

 رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز با بیان اینکه در این پیک بیماری، هیچ منطقه امنی در شهر اهواز نداریم، گفت: بسیاری از ترددهای غیر ضروری که در مرکز شهر بوده، کانون‌های بیماری را از مرکز شهر به حاشیه شهر انتقال داده است.

دکتر مهران احمدی‌بلوطکی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر چند همچنان کیانپارس و گلستان آلوده‌ترین نقاط غرب اهواز هستند اما بر خلاف پیک‌های قبلی، در این پیک از ۱۸ بهمن‌ماه به بعد بیماری به حاشیه شهر کشیده شده است.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت گسترش بیماری در کوی علوی، کیان، شیخ بهاء، خشایار، کمپلوی جنوبی و حتی مناطق روستایی مانند عین ۲ و تصفیه شکر جزو نگرانی‌های اصلی و چالش‌های فکری ما است.

احمدی‌بلوطکی تصریح کرد: در طول یک سال گذشته تا قبل از وقوع پیک سوم بیماری، در عین ۲ حدود ۱۸۰ بیمار PCR مثبت شناسایی کرده بودیم اما در یک ماه پیک جدید، معادل یک سال گذشته بیمار در این منطقه شناسایی شده است.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: در این پیک بیماری، هیچ منطقه امنی در شهر اهواز نداریم و بیماری به صورت خوشه‌ای از مرکز به حاشیه شهر کشیده شده است.

وی تصریح کرد: این وضعیت نشان می‌دهد بسیاری از ترددهای غیر ضروری که در مرکز شهر بوده، کانون‌های بیماری را از مرکز شهر به حاشیه شهر انتقال داده است.

احمدی بلوطکی افزود: اگر در کیانپارس بیماری بیداد می‌کرد و می‌کند، دستورالعمل‌های بهداشتی هم بیشتر رعایت می‌شود اما در مناطق حاشیه‌ای، عادی‌انگاری بیداد می‌کند و دستورالعمل‌ها یا در حد حداقلی رعایت می‌شوند یا اصلا رعایت نمی‌شوند. از طرف دیگر، افراد ساکن حاشیه شهر، دیرهنگام به مراکز بهداشتی یا درمانی مراجعه می‌کنند که موجب بدحال شدن بیمار و انتقال بیشتر و گسترش بیماری در منطقه می‌شود.

منبع:ایسنا