در ایام “پساسیل” در کنار مردم باشیم

آذر 22, 1400
7 بازدید

رئیس شورای شهر تهران گفت: امیدواریم بتوانیم در دوران پس از سیل هم در کنار مردم باشیم.  به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محسن هاشمی در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر کرمانشاه که عصر امروز (دوم اردیبهشت)برگزار شد، با اشاره به اینکه در جریان سیل اخیر بخش‌های مختلفی پای کار بودند، افزود: یکی […]

در ایام "پساسیل" در کنار مردم باشیم
رئیس شورای شهر تهران گفت: امیدواریم بتوانیم در دوران پس از سیل هم در کنار مردم باشیم.
 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محسن هاشمی در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر کرمانشاه که عصر امروز (دوم اردیبهشت)برگزار شد، با اشاره به اینکه در جریان سیل اخیر بخش‌های مختلفی پای کار بودند، افزود: یکی از مهمترین مواردی که بعد از بحران باید به آن توجه داشت، تداوم کمک‌ها و حمایت‌ها است.
وی با بیان اینکه مردم سیل زده نیز توقع دارند کمک‌ها ادامه پیدا کند، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم در دوران پساسیل  نیز در کنار مردم باشیم.
 وی با بیان این که در جریان این سیل مردم کمک‌های خوبی به مناطق سیل زده کشور کردند، افزود: کمک‌های دولت نیز به زودی به سیل زدگان می‌رسد.
 به گفته هاشمی، مجلس هم احتمالا مصوباتی برای کمک به مناطق سیل زده خواهد داشت.
 هاشمی‌ با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر تهران نیز در کنار مردم مناطق سیل زده شهرهای مختلف بودند، عنوان کرد: در استان خوزستان ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر نیروی شهرداری تهران با ۵۰ دستگاه ماشین آلات پای کار هستند.
 رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه همین تعداد نیرو و ماشین آلات نیز حدود ۲۰ روز است که در پلدختر پای کار هستند، خاطرنشان کرد: این حضور تا زمانی که بتوانند شهر را شستشو دهند و تا حدودی به پاکسازی خانه‌های مردم کمک کند، ادامه خواهد داشت.
 وی عنوان کرد: متاسفانه در شهر پلدختر بخش زیادی از فضای سبز این شهر (حدود ۹ پارک از ۱۳ پارک شهر) از دست رفته و بسیاری از خانه و زندگی مردم نیز دچار گل زدگی شده است.
 به گفته رئیس شورای شهر تهران در شهر خرم آباد نیز اگر چه مردم به سیل مسلط شدند، اما آثار سیل زدگی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت شهر دیده می شود.
 وی از کمک شهرداری تهران به مناطق سیل زده استان گلستان هم خبر داد و افزود: حدود ۱۵۰ نفر نیرو و تعداد زیادی ماشین آلات از دوم فروردین در گلستان در حال ارائه خدمات هستند.
وی درباره استان کرمانشاه نیز یادآوری کرد: استان کرمانشاه به خوبی توانست بر موضوع سیل مسلط شود و آثار و مشکلات آن را برای مردم بسیار کاهش دهد.
مرتضی الویری ریس شورای عالی استانها نیز در این نشست گفت: باید از منابع غیر دولتی بیشترین بهره را برای جبران خسارات مناطق سیل زده ببریم.
وی  با اشاره به کمک های خوب مردمی برای مناطق سیل زده، افزود: اگرچه در چنین شرایط بحرانی دولت و مجلس نیز مصوبات و حمایت های خوبی دارند، اما باید تلاش کنیم از کمک‌های غیردولتی نیز بیشترین بهره را ببریم.
 وی ادامه داد: با حضوری که در میان مردم مناطق زلزله‌زده داشتیم، اگرچه بخشی از نگاه آنها به سمت کمک های دولتی بوده، اما مشارکت های مردمی را نیز بسیار مفید می دانستند.
 رئیس شورای عالی استانها با بیان اینکه مردم پیشنهاداتی هم برای بهبود روند کمک‌های مردمی داشتند، یادآور شد: در بسیاری از موارد عنوان می شد که کمک های مردمی باید برنامه‌ریزی شده و منسجم باشد تا به درستی هدایت شود.
الویری تداوم کمک‌ها را از دیگر خواسته‌های مردم دانست و خاطرنشان کرد: البته پیش از همه این موارد باید به گونه ای جلوی این اتفاق گرفته می شد، یا اینکه اقداماتی انجام می شد تا بتوان ابعاد سیل اخیر را محدودتر کرد.
 رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه باید از بحران های اینچنینی برای آینده درس بگیریم، خاطرنشان کرد: باید استان‌هایی که درگیر سیل شدند تجربیات خود را به ما ارائه بدهد و ما نیز بتوانیم با کمک کارشناسان دستورالعمل هایی برای مدیریت بحران های احتمالی آینده در نظر بگیریم.
 در ادامه سعید طلوعی شهردار کرمانشاه نیز خواستار کمک به مناطق سیل زده شهر کرمانشاه شد و افزود: در جریان سیلاب اخیر کرمانشاه نیز تا حدودی دچار آسیب شد و در برخی از خیابان ها و معابر شهر  آبگرفتگی شدید داشتیم.
وی اظهار کرد: البته با اقداماتی که انجام شده توانستیم تا حدود زیادی جلوی آسیب های بیشتر را بگیریم.