درخواست برای حذف رشته سوارکاری از بازی‌های المپیک

مرداد 24, 1400
2 بازدید

بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران خواستار حذف رشته سوارکاری از بازی‌های المپیک شد.   به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران PETA از کمیته بین المللی المپیک (IOC) خواسته تا مسابقات اسب سواری را از المپیک آینده حذف کند و دلیل آن را خشونت با اسب‌ها […]

درخواست برای حذف رشته سوارکاری از بازی‌های المپیک

بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران خواستار حذف رشته سوارکاری از بازی‌های المپیک شد.

  به نقل از خبرگزاری رویترز، بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران PETA از کمیته بین المللی المپیک (IOC) خواسته تا مسابقات اسب سواری را از المپیک آینده حذف کند و دلیل آن را خشونت با اسب‌ها در بازی‌های تابستانی اخیر توکیو عنوان کرده است.

در حادثه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشت، آنیکا شلو سوارکار  آلمانی پس از امتناع اسبش از پرش در مسابقات با خشونت با او برخورد کرد و ضربه‌ای به او زد.

بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران در نامه به کمیته بین المللی المپیک نوشت: جهان هنگامی که آنیکا شلو این رفتار را با اسب داشت ناراحت شد. او به درستی از المپیک اخراج شد ولی این کافی نیست.

در دو حادثه دیگر نیز برای اسب ها مصدومیت شدیدی در بازی‌های المیک رخ داد که در این نامه به آن اشاره شده است و به همین خاطر این بنیاد از کمیته بین المللی المپیک خواسته است تا این رشته را از بازی‌های المپیک کنار بگذارد و خشونت علیه حیوانات تمام شود.

کمیته بین المللی المپیک هنوز واکنشی به این نامه و اعتراض‌ها در بازی‌های المپیک تابستانی توکیو نداشته است.

منبع: ايسنا