دخالتی در انتصابات آموزش و پرورش فارس نخواهم داشت

دی 22, 1400
130 بازدید

ایسنا/فارس استاندار فارس تصریح کرد که به هیچ وجه تحت فشار هیچ کسی در انتصابات پیش رو در آموزش و پرورش این استان دخالتی نخواهد داشت. محمدهادی ایمانیه یکشنبه ۲۰ دی در نشست صمیمی با جمعی از فرهنگیان فارس، درباره انتصابات در اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: مدیر کل آموزش و پرورش تصمیم گیرنده نهایی برای […]

دخالتی در انتصابات آموزش و پرورش فارس نخواهم داشت

ایسنا/فارس استاندار فارس تصریح کرد که به هیچ وجه تحت فشار هیچ کسی در انتصابات پیش رو در آموزش و پرورش این استان دخالتی نخواهد داشت.

محمدهادی ایمانیه یکشنبه ۲۰ دی در نشست صمیمی با جمعی از فرهنگیان فارس، درباره انتصابات در اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: مدیر کل آموزش و پرورش تصمیم گیرنده نهایی برای تغییر در روسا و معاونان این اداره کل در سطح استان هستند اینکه برخی از گزینه برای انتصابات معرفی و پیشنهاد شود اشکالی ندارد اما به هیچ وجه تحت فشار هیچ کسی دخالتی در انتصابات پیش رو نخواهم داشت.

او با اشاره به  اهمیت و اثر گذاری معلم در جامعه، یکی از شغل‌های مهم جوامع انسانی با توجه به نقش و جایگاه تربیتی آن، شغل معلمی دانست و گفت: پرداختن به مسائل جوانان گام دوم انقلاب بسیار حایز اهمیت است، چرا که تحول در جامعه از طریق معلمان رقم می‌خورد. تحول معلمان از طریق تاثیر گذاری  آنها با آموزش دانش آموزان و انتقال اموزش و پرورش به خانواده رقم می‌خورد.

رئیس هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان فارس با ابراز امیدواری نسبت به رفع مشکلات سخت افزاری این دانشگاه، گریزی به اهمیت جایگاه معلم و دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک اولویت در بیانات مقام معظم رهبری، زد و جایگاه دانشگاه فرهنگیان را  از سایر مراکز علمی در استان بالاتر عنوان کرد و این جایگاه را به نقش معلمان درجامعه مرتبط دانست.

رئیس شورای آموزش و پرورش فارس همچنین تغییر نگاه در اموزش پرورش از هزینه‌ای به سرمایه ای را یک الزام دانست و افزود: پرداخت و هزینه کردن به مسایل تعلیم و تربیت بزرگترین سرمایه گذاری است، چرا که نیروهای تعلیم یافته می توانند در کارخانه و مراکز تولید اشتغال و ثروت موثر واقع شوند.

احصاء و شناسایی انتظارات از سازمان ودستگاه دولتی بر اساس سند تحول  اموزش و پرورش و مطرح کردن این وظایف در جلسه شورای اموزش و پرورش استان فارس از دیگر مواردی بود که استاندار فارس به ان اشاره و از مدیر کل اموزش و پرورش خواست نسبت به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشد.

تشکیل یک شورای پنج نفره با حضور نمایندگانی از اموزش و پرورش، اداره نوسازی مدارس ،مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهرساز، نماینده از استانداری فارس و یکی از اولیا و مربیان در راستای ایجاد برنامه زمانبندی براژ رفع مشکلات مدارس  از جمله پیشنهادات استاندار فارس برای پاسخگویی و رفع مشکلات واحدهای اموزشی و پرورشی در استان بود.

ایمانیه همچنین از اختصاص اعتبارات برای رفع مشکلات مدارس شهرستانهای جنوب استان که در سیل اخیر نیز دچار مشکل شدند خبر داد  و اعلام کرد: با جمع بندی مشکلات از این اعتبارات در جهت رفع انها اقدام شود.

استفاده از ظرفیت دانشجویان سال اخر دانشگاه فرهنگیان برای پاسخگویی به نیاز کمبود نیروی انسانی در اموزش و پرورش بعنوان یک راهکار در کوتاه مدت و برنامه ریزی برای رفع مشکل در دراز مدت موضوع دیگری بود که استاندار فارس در این نشست به آن پرداخت.

تفاهم با ادارات دولتی برای برخوداری فرهنگیان از امکانات رفاهی، جهادی عمل کردن در رفع مشکلات و ایجاد تفاهم نامه با نهاد کتابخانه های عمومی استان فارس و امکانات مجمع خیرین کتابخوان و فرهنگ ساز برای تکمیل و تجهیز کتابخانه مدارس به منابع مهم از پیشنهاداتی بود که استاندار فارس از مدیریت جدید اموزش و پروش خواست در دستور اقدامات خود لحاظ کند.

ایمانیه از ظرفیت بودجه ۱۴۰۱ و راه‌اندازی صندوق پیشرفت و عدالت استانها بعنوان فرصتی مهم برای پرداختن به نگاه توسعه‌ای و پیشرفت به مسائل آموزش و پرورش خبر داد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , ,