دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل چهارمحال و بختیاری منصوب شد

آذر 5, 1400
15 بازدید

ایسنا/چهارمحال و بختیاری جواد محمودی به عنوان دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل چهارمحال و بختیاری و عضو مجمع کشوری که ذیل نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی است منصوب شد. جواد محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در دومین سالروز صدور بیانیه گام دوم انقلاب و به منظور تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری و […]

دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل چهارمحال و بختیاری منصوب شد

ایسنا/چهارمحال و بختیاری جواد محمودی به عنوان دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل چهارمحال و بختیاری و عضو مجمع کشوری که ذیل نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی است منصوب شد.

جواد محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در دومین سالروز صدور بیانیه گام دوم انقلاب و به منظور تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری و استفاده از همت، هوشیاری، سرعت عمل و ابتکار جوانان در عرصه‌های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی «مجمع مشورتی نظام مسائل کشور» ذیل نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی با هدف تعامل سازنده با بخش‌های مختلف اجتماعی، حقوقی، اقتصادی، عمران، صنایع، کشاورزی، بهداشت، فرهنگی، آموزش و انرژی در تمامی نقاط کشور راه‌اندازی شد.

دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل استان، سازماندهی اندیشمندان، فعالان و نخبگان جوان، در همه‌ میدان‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و اجتماعی در قالب کارگروه‌های ده‌گانه در سراسر کشور نسبت به شناخت مشکلات، کشف زیرساخت‌ها، ظرفیت‌های موجود و قابل ایجاد در استان و شهرستان به منظور عملی کردن و محقق ساختن بخشی از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را از جمله اهداف تشکیل مجمع مشورتی نظام مسائل کشور دانست.

محمودی در ادامه گفت: کارگروه‌های ده‌گانه با رویکرد بررسی میدانی در شهرستان علاوه بر بررسی مشکلات و مسائل، ظرفیت‌های بومی را کشف و معرفی کرده و راهکارهای اجرایی لازم را ارائه می‌دهند، سپس کارگروه‌های متناظر استانی بعد از جمع‌بندی و بررسی‌های لازم بعد از پردازش اطلاعات، صحت‌سنجی و راستی‌آزمایی به مجمع کشوری ارسال کرده و از آن‌جا در اختیار ستاد نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: پیشنهادات مربوطه برای رفع مشکلات و اجرایی کردن ظرفیت‌ها به کمیسیون‌های مربوطه در مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد تا برای هر کدام از آنها در سطوح مختلف تصمیم‌گیری صورت گیرد.

دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل استان بیان کرد: مجمع نظام مسائل استان با مجموعه‌ای بیش از ۵۵۰ نفر از جوانان متخصص و انقلابی به عنوان حلقه میانی بین مردم و حکومت، با هدف مطالبه‌گری و رفع مشکلات خرد و کلان مردم و با استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود استان از طریق شبکه‌سازی این نخبگان و فعالان اجتماعی، علمی و… در هر شهرستان ماموریت‌های خود را انجام می‌دهد.

محمودی با اشاره به اینکه این مجمع فراجناحی است، بیان کرد: مجمع با تمامی نهادها و مجموعه‌های حاکمیتی، دولتی و مردمی همکاری خواهد داشت و از همه ظرفیت‌ها برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های خود که رفع مشکلات موجود و حرکت به سوی پیشرفت و آبادانی است، استفاده می‌کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا