دانلود زیرنویس فیلم The 400 Blows 1959 – بلو سابتايتل

آبان 26, 1401
55 بازدید

دانلود زیرنویس فیلم The 400 Blows 1959 زیرنویس فیلم 400 ضربه درام فرانسوی محصول 1959 و اولین کارگردانی فرانسوا تروفو است. در این فیلم که در DyaliScope فیلمبرداری شده است، ژان پیر لئو، آلبر رمی و کلر موریه ایفای نقش می کنند. یکی از فیلم‌های تعیین‌کننده موج نو فرانسه، بسیاری از ویژگی‌های این جنبش را […]

دانلود زیرنویس فیلم The 400 Blows 1959 زیرنویس فیلم 400 ضربه درام فرانسوی محصول 1959 و اولین کارگردانی فرانسوا تروفو است. در این فیلم که در DyaliScope فیلمبرداری شده است، ژان پیر لئو، آلبر رمی و کلر موریه ایفای نقش می کنند. یکی از فیلم‌های تعیین‌کننده موج نو فرانسه، بسیاری از ویژگی‌های این جنبش را به نمایش می‌گذارد. این فیلم که توسط تروفو و مارسل موسی نوشته شده است، درباره آنتوان دوینل، نوجوانی است که در پاریس دچار سوءتفاهم شده است که به دلیل رفتارهای سرکشانه خود با والدین و معلمان خود دست و پنجه نرم می کند. این فیلم که در لوکیشن در پاریس و هانفلور فیلمبرداری شده است، اولین فیلم از مجموعه پنج فیلمی است که در آن لئو نقش شخصیت نیمه اتوبیوگرافیک را بازی می کند.

براي دانلود زيرنويس اينجا کليک کنيد

دانلود زیرنویس فیلم The 400 Blows 1959 - بلو سابتايتل

زیرنویس فیلم The 400 Blows 1959 آنتوان دوینل پسر جوانی است که در پاریس بزرگ می شود. آنتوان که توسط والدینش به دلیل بازی در مدرسه و دزدی اشتباه فهمیده شد و در مدرسه به خاطر مشکلات انضباطی معلمش (مانند نوشتن روی دیوار کلاس و بعداً توضیح نادرست غیبت خود به دلیل مرگ مادرش) در مدرسه شکنجه شد، اغلب می دود. دور از هر دو مکان او سرانجام پس از اینکه معلمش او را به سرقت ادبی بالزاک متهم کرد، مدرسه را ترک کرد. (آنتوان بالزاک را دوست دارد و در یک مقاله مدرسه ای او “مرگ پدربزرگ من” را با عبارتی نزدیک از بالزاک از حافظه توصیف می کند.) او یک ماشین تحریر سلطنتی را از محل کار ناپدری خود می دزدد تا برنامه های خود را برای ترک خانه تامین کند، اما پس از آن قادر به فروش آن نیست، هنگام تلاش برای بازگرداندن آن دستگیر می شود.

ناپدری آنتوان را به پلیس تحویل می دهد و آنتوان شب را در زندان می گذراند و در سلولی با فاحشه ها و دزدها اشتراک می گذارد. مادر آنتوان طی مصاحبه ای با قاضی اعتراف می کند که شوهرش پدر بیولوژیکی آنتوان نیست. آنتوان در یک مرکز مشاهده برای جوانان مشکل دار در نزدیکی ساحل قرار می گیرد (همانطور که مادرش می خواست). یک روانشناس در مرکز دلایل ناراحتی آنتوان را بررسی می کند که جوان در یک سری تک گویی های تکه تکه آشکار می کند.

دانلود زیرنویس فیلم 400 ضربه 1959 یک روز در حالی که با پسران دیگر فوتبال بازی می کند، آنتوان از زیر حصار فرار می کند و به اقیانوسی می گریزد، اقیانوسی که همیشه می خواست ببیند. به خط ساحلی دریا می رسد و به آن می دود. فیلم با یک فریم فریز از آنتوان به پایان می رسد که از طریق یک جلوه نوری، در حالی که به دوربین نگاه می کند، روی صورت او زوم می کند.

زیرنویس فیلم The 400 Blows 1959 - بلو سابتايتل

زیرنویس The 400 Blows 1959 عنوان انگلیسی ترجمه تحت اللفظی زبان فرانسوی است که نمی تواند معنای آن را درک کند، زیرا عنوان فرانسوی به اصطلاح “faire les quatre cents coups” اشاره دارد، به معنای “برافراشتن جهنم”. در اولین چاپ در ایالات متحده، نوئل گیلمور، زیرنویس و دوبلور عنوان را به عنوان جو وحشی ترجمه کرد، اما توزیع کننده Zenith آن را دوست نداشت و آن را به The 400 Blows برگرداند.

این فیلم نیمه اتوبیوگرافی وقایع زندگی تروفو را منعکس می کند. از نظر سبک، به دیگر آثار فرانسوی ارجاع می‌دهد – به‌ویژه صحنه‌ای که به‌طور عمده از Zéro de Conduite ژان ویگو به عاریت گرفته شده است. تروفو این فیلم را به مردی که پدر معنوی او شد، آندره بازن، تقدیم کرد که درست زمانی که فیلم در آستانه فیلمبرداری بود درگذشت. این فیلم علاوه بر مطالعه شخصیت، افشای بی عدالتی رفتار با مجرمان نوجوان در فرانسه در آن زمان است.

زیرنویس فیلم 400 ضربه 1959 به گفته آنت اینسدورف که برای مجموعه معیار می نویسد، این فیلم “ریشه در کودکی تروفو دارد.” این شامل این می شود که آنتوان و تروفو هر دو «یک خانه جایگزین در سینما پیدا کردند» و هر دو پدران بیولوژیکی خود را نمی شناختند.

زیرنویس The 400 Blows 1959 - بلو سابتايتل

زیرنویس 400 ضربه 1959 این فیلم جشنواره فیلم کن 1959 را افتتاح کرد و با استقبال گسترده‌ای مواجه شد و جوایز متعددی از جمله جایزه بهترین کارگردانی در کن، جایزه منتقدان حلقه منتقدان فیلم نیویورک در سال 1959 و جایزه بهترین فیلم اروپایی در جوایز Bodil در سال 1960 را به دست آورد. این فیلم در سی و دومین دوره جوایز اسکار نامزد بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد. این فیلم بر اساس 65 نقد، با میانگین وزنی 9.3/10 امتیاز 99٪ “تازه تایید شده” را در Rotten Tomatoes دارد. اجماع انتقادی این وب سایت می گوید: «فیلم موج نو فرانسوی که یک مشاهده صادقانه، دلسوزانه و کاملاً دلخراش از نوجوانی بدون نوستالژی پیش پا افتاده ارائه می دهد.»

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,