دانلود زیرنویس فیلم Rambo – First Blood 1982 – بلو سابتايتل

مهر 23, 1401
38 بازدید

دانلود زیرنویس فیلم Rambo – First Blood 1982 یک فیلم اکشن آمریکایی محصول 1982 به کارگردانی تد کوچف و نویسندگی مشترک سیلوستر استالونه است که در نقش جان رمبو کهنه سرباز جنگ ویتنام نیز بازی می کند. در این فیلم ریچارد کرنا در نقش مرشد رمبو سم تراتمن و برایان دنهی در نقش کلانتر ویل […]

دانلود زیرنویس فیلم Rambo – First Blood 1982 یک فیلم اکشن آمریکایی محصول 1982 به کارگردانی تد کوچف و نویسندگی مشترک سیلوستر استالونه است که در نقش جان رمبو کهنه سرباز جنگ ویتنام نیز بازی می کند. در این فیلم ریچارد کرنا در نقش مرشد رمبو سم تراتمن و برایان دنهی در نقش کلانتر ویل تیزل حضور دارند. این اولین قسمت از مجموعه رمبو است و پس از آن Rambo: First Blood Part II.

براي دانلود زيرنويس اينجا کليک کنيد

دانلود زیرنویس فیلم Rambo - First Blood 1982 - بلو سابتايتل

زیرنویس فیلم Rambo – First Blood 1982 این فیلم بر اساس رمان اول خون نوشته دیوید مورل در سال 1972 ساخته شده است که بسیاری از کارگردانان و استودیوها در دهه 1970 برای اقتباس ناموفق تلاش کرده بودند. در این فیلم، رمبو یک کهنه سرباز ویتنام است که دچار مشکل و سوء تفاهم شده است که باید به مهارت های رزمی و بقای خود تکیه کند، زمانی که یک سری اتفاقات وحشیانه منجر به زنده ماندن او از شکار گسترده پلیس و نیروهای دولتی در نزدیکی شهر کوچک خیالی هوپ، واشنگتن می شود. .

First Blood در 22 اکتبر 1982 در ایالات متحده اکران شد. نقدهای اولیه متفاوت بود، اما فیلم با فروش 156 میلیون دلاری در گیشه موفق شد. در سال 1985، همچنین اولین فیلم پرفروش هالیوودی بود که در چین اکران شد و رکورد بیشترین تعداد بلیت فروخته شده برای یک فیلم آمریکایی را تا سال 2018 در اختیار داشت. از زمان اکران، این فیلم مجدداً توسط منتقدان مورد ارزیابی قرار گرفت و بسیاری نقش‌های آن را برجسته کردند. استالونه، دنهی و کرنا و شناخت آن به عنوان فیلمی تاثیرگذار در ژانر اکشن.

دانلود زیرنویس فیلم First Blood 1982 موفقیت آن یک فرنچایز متشکل از چهار دنباله (نوشته شده توسط و با بازی استالونه)، یک سریال تلویزیونی انیمیشن، یک مجموعه کتاب های کمیک، یک مجموعه رمان، چندین بازی ویدیویی و بازسازی های هندی ایجاد کرد.

جان رمبو، کهنه سرباز جنگ ویتنام، در جستجوی یک رفیق قدیمی به شهر هوپ در واشنگتن سفر می‌کند، اما متوجه می‌شود که دوستش بر اثر سرطان درگذشته است که در طول جنگ در معرض مامور نارنجی قرار گرفته است.

دانلود زیرنویس فیلم رمبو – اولین خون 1982 کلانتر ویل تیزل پس از مسخره کردن او به خاطر موهای نامرتب، ژاکت ارتشی و ظاهر نامرتبش، رمبو را به حومه شهر می راند و او را پیاده می کند. علیرغم رفتار کلانتر با او، رمبو سعی می کند به هوپ بازگردد. تیزل خشمگین، رمبو را به اتهام ولگردی، مقاومت در برابر دستگیری و داشتن یک چاقوی مخفی قبل از آوردن او به ایستگاه پلیس دستگیر می کند.

زیرنویس فیلم Rambo - First Blood 1982 - بلو سابتايتل

زیرنویس Rambo – First Blood 1982 به رهبری معاون رئیس سادیست آرت گالت، افسران تیسل به رمبو فشار می آورند و باعث بازگشت شکنجه هایی که او در ویتنام متحمل شده بود، می شود. وقتی می‌خواهند او را با تیغ مستقیم بتراشند، رمبو می‌کوبد. او پلیس ها را زیر پا می گذارد، از ایستگاه خارج می شود و به جنگل می گریزد. Teasle یک مهمانی جستجو با سلاح های خودکار، سگ ها و یک هلیکوپتر ترتیب می دهد.

گالت با سرپیچی از دستورات تیسل، پس از مشاهده رمبو، سعی می کند از هلیکوپتر به او شلیک کند. رمبو سعی می کند خود را پنهان کند و در این روند به بازوی راستش آسیب می رساند. در حالی که گالت هنوز به سمت او شلیک می کند، رمبو سنگی را به سمت هلیکوپتر پرتاب می کند که شیشه جلوی آن شکسته و باعث می شود خلبان برای مدت کوتاهی کنترل خود را از دست بدهد. گالت با از دست دادن تعادل خود به مرگ می افتد. رمبو سعی می کند تیزل و افرادش را متقاعد کند که مرگ گالت یک تصادف بوده و او دیگر دردسری نمی خواهد، اما افسران به سمت او شلیک می کنند و او را مجبور می کنند یک بار دیگر فرار کند. تیزل سوگند انتقام می گیرد.

زیرنویس فیلم First Blood 1982 رمبو با تاکتیک‌های چریکی، با استفاده از تله‌های انفجاری بداهه و دست‌های خالی خود، نمایندگان را به‌طور غیرمرگبار تحت تسلط خود در می‌آورد. رمبو که تیزل را مغلوب کرده بود، چاقویی را روی گلویش نگه می دارد. او تهدید می‌کند که «جنگی به او می‌دهد که باورش نمی‌شود» اگر تیزل از تعقیب آن دست نکشد، قبل از عقب‌نشینی بیشتر در جنگل. پلیس ایالتی و گارد ملی واشنگتن به همراه مربی و افسر فرمانده سابق رمبو، سرهنگ سام تراتمن، برای کمک به تیزل آورده می شوند.

تراتمن توصیه می کند که رمبو باید اجازه داشته باشد به شهر بعدی فرار کند تا اوضاع را خنثی کند، سپس به او اجازه داده شود تا بعداً با آرامش تسلیم شود. تیزل با اطمینان از اینکه تعداد رامبو به طرز ناامیدکننده ای بیشتر است، قبول نمی کند. او به تراتمن اجازه می دهد تا با رمبو تماس بگیرد و سعی کند او را متقاعد کند که خود را تسلیم کند. رمبو تراتمن را می شناسد اما حاضر نمی شود وارد شود و تیزل و معاونانش را به خاطر بدرفتاری محکوم می کند.

زیرنویس فیلم رمبو – اولین خون 1982 در ورودی یک معدن متروکه، یک یگان گارد ملی در گوشه و کنار رامبو قرار دارد. در مقابل دستورات Teasle برای منتظر ماندن او، نگهبانان از یک موشک انداز استفاده می کنند، ورودی را فرو می ریزند و ظاهرا رمبو را می کشند. اما او زنده می ماند و مجبور می شود به عمق معدن آلوده به موش برود. در نهایت، رمبو راهی برای خروج پیدا می کند و یک کامیون تدارکات ارتش را که یک مسلسل M60 و مهمات حمل می کند، می رباید. او تصمیم می گیرد به شهر بازگردد و تا حد امکان خسارت وارد کند.

زیرنویس فیلم Rambo - First Blood 1982 - بلو سابتايتل

زیرنویس First Blood 1982 رمبو برای پرت کردن حواس تعقیب کنندگانش، یک پمپ بنزین را منفجر می کند، بیشتر نیروی شهر را از بین می برد و یک فروشگاه اسلحه در نزدیکی ایستگاه پلیس را ویران می کند. تراتمن که می‌داند کلانتر مغلوب شده است، دوباره سعی می‌کند تیزل را متقاعد کند که رمبو را ترک کند، اما کلانتر او را نادیده می‌گیرد و می‌رود تا خود رمبو را بکشد. رمبو تیزل را روی پشت بام ایستگاه پلیس می بیند و هر دو درگیری کوتاهی با اسلحه انجام می دهند که با شلیک گلوله به تیزل و سقوط از طریق نورگیر به پایان می رسد.

همانطور که رمبو آماده کشتن او می شود، تراتمن ظاهر می شود و به رمبو هشدار می دهد که در صورت تسلیم نشدن او کشته خواهد شد و به او یادآوری می کند که او آخرین بازمانده واحد نخبه خود از کلاه سبزها است. رامبو که اکنون در گوشه ای قرار گرفته است، از وحشت جنگ عصبانی است، قبل از اینکه اشک بریزد و از تجربیات آسیب زا خود صحبت کند: تماشای مرگ دوستانش در ویتنام، ناتوانی در انجام کار به دلیل PTSD، رفتار بی رحمانه ای که از سوی هموطنان آمریکایی اش با او شد. به خانه آمد و توسط کشوری که برای آن فداکاری زیادی کرد فراموش شد.

رمبو پس از دلداری و تایید شدن توسط تراتمن، تسلیم می شود و به بازداشت فدرال منتقل می شود، در حالی که تیزل به یک آمبولانس منتظر منتقل می شود.

زیرنویس فیلم First Blood 1982 - بلو سابتايتل

زیرنویس رمبو – اولین خون 1982 سه بازیگر اصلی فیلم برای بازی خود مورد تحسین قرار گرفتند. راجر ایبرت در نقد خود نوشت که پایان فیلم را دوست ندارد، اما این فیلم “فیلمی بسیار خوب، خوش آهنگ، و بازی خوب نه تنها توسط استالونه… بلکه توسط کرنا و برایان دنهی” بود. او اظهار داشت: “اگرچه تقریباً تمام First Blood غیرقابل قبول است، زیرا استالونه روی صفحه نمایش است، ما آن را می خریم” و به فیلم سه ستاره از چهار ستاره داد. جانت ماسلین، منتقد فیلم نیویورک تایمز، رمبو را به عنوان یک قهرمان خشن، چابک و چشم توخالی توصیف کرد که به جای اینکه به عنوان یک سادیست یا شرور، به عنوان یک قربانی شکنجه شده، سوء تفاهم شده، به طرز شگفت انگیزی مدبر جنگ ویتنام به تصویر کشیده شود. . مازلین همچنین داستان فیلم را به دلیل «انرژی و نبوغ» آن تحسین کرد.  برعکس، ورایتی فیلم را “یک آشفتگی” نامید و از پایان آن به دلیل ارائه نکردن وضوح مناسب برای شخصیت اصلی انتقاد کرد.

در سال 2000، منتقد فیلم بی‌بی‌سی، آلمار هافلیداسون، خاطرنشان کرد که آموزش استالونه در مهارت‌های بقا و نبرد تن به تن به فیلم «نقشه خام و معتبری می‌دهد که تماشاگران آن زمان را به وجد می‌آورد».

Film.com و Filmsite، First Blood را یکی از بهترین فیلم‌های سال 1982 می‌دانند، و در سال 2008 توسط مجله امپایر در فهرست 500 فیلم برتر تاریخ خود در سال 2008 به عنوان بیست و پنجاه و سومین فیلم برتر تاریخ انتخاب شد.

در جمع‌آوری نقد Rotten Tomatoes، این فیلم بر اساس 49 نقد، با میانگین امتیاز 7.20/10، دارای 86 درصد محبوبیت است. اجماع منتقدان این سایت می‌گوید: «بسیار تاریک‌تر و حساس‌تر از دنباله‌هایی که تولید کرد، First Blood یک ماجراجویی بقای هیجان‌انگیز است که از مهارت‌های بازیگری سیلوستر استالونه نهایت استفاده را می‌برد.» در متاکریتیک، فیلم میانگین وزنی امتیاز دارد. 61 از 100 بر اساس 15 منتقد، نشان دهنده “بررسی های عموما مطلوب”

جیمز براردینلی از ReelViews این فیلم را “یک قطعه فیلمسازی پرتنش و موثر” نامید. او خاطرنشان کرد که لحن تیره‌تر، زیرمتن غم‌انگیز و خشونت غیر استثمارگرانه به تماشاگر این امکان را می‌دهد که از فیلم نه تنها به‌عنوان یک اکشن/هیجان‌انگیز، بلکه به‌عنوان چیزی با درجه‌ای از هوش و محتوای لذت ببرند. او در مورد بازی استالونه نوشت: “به نظر می رسد تصور کسی غیر از استالونه در این نقش غیرممکن است و توانایی های او به عنوان یک بازیگر نباید نادیده گرفته شود” لئونارد مالتین در نسخه 2010 راهنمای فیلم خود، یک و نیم ستاره از چهار ستاره را به فیلم داد و گفت که «همه اعتبار را در مورد زمانی که پس از پریدن از یک فیلم، تنها با یک برش بد از زمین خارج می‌شود، به باد می‌دهد. کوه در چند صخره دندانه دار».

زیرنویس فیلم First Blood 1982 - بلو سابتايتل

در ماه مه 2013، Original Entertainment تایید کرد که با یک قرارداد پنج تصویری با Millennium Films برای تولید بازسازی های بالیوودی First Blood، The Expendables، 16 Blocks، 88 Minutes و Brooklyn’s Finest موافقت کرده است. در اوایل سال 2016، سیدارت آناند به عنوان کارگردان بازسازی First Blood معرفی شد. این فیلم توسط Anand، Daljit DJ Parmar، Samir Gupta، Hunt Lowry، Saurabh Gupta و Gulzar Inder Chahal تولید خواهد شد.  این فیلم «رمبو»، آخرین عضو یک واحد نخبه در نیروهای مسلح هند را دنبال می‌کند، که به خانه بازمی‌گردد تا جنگی متفاوت را کشف کند که در انتظار اوست، او را به جنگل‌ها و کوه‌های هیمالیا وادار می‌کند و باعث ضرب وشتم و ویرانی می‌شود. در ماه مه 2017، تایگر شروف برای نقش رمبو انتخاب شد و فیلمبرداری اصلی آن برای فوریه 2018 انجام شد. این فیلم قرار بود در اکتبر 2020 اکران شود. انتظار می‌رود شروف در بازسازی‌های هندی هر پنج فیلم در مجموعه رامبو بازی کند.

در 14 آگوست 2020، 38 سال پس از اکران فیلم، مجسمه رمبو از چوب سرو در هوپ، کانادا رونمایی شد. شهردار پیتر راب، عضو پارلمان کانادا، مارک استرال، و مجسمه‌ساز مجسمه، رایان ویلرز، در این مراسم شرکت کردند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,