دانلود زیرنویس فیلم Gallipoli 1981 – بلو سابتايتل

آبان 19, 1401
14 بازدید

دانلود زیرنویس فیلم Gallipoli 1981 زیرنویس فیلم گالیپولی یک فیلم درام جنگی استرالیایی محصول 1981 به کارگردانی پیتر ویر و تهیه کنندگی پاتریشیا لاول و رابرت استیگوود با بازی مل گیبسون و مارک لی است. داستان فیلم درباره چند مرد جوان از استرالیای غربی است که در طول جنگ جهانی اول در ارتش استرالیا ثبت […]

دانلود زیرنویس فیلم Gallipoli 1981 زیرنویس فیلم گالیپولی یک فیلم درام جنگی استرالیایی محصول 1981 به کارگردانی پیتر ویر و تهیه کنندگی پاتریشیا لاول و رابرت استیگوود با بازی مل گیبسون و مارک لی است. داستان فیلم درباره چند مرد جوان از استرالیای غربی است که در طول جنگ جهانی اول در ارتش استرالیا ثبت نام می کنند. آنها به شبه جزیره گالیپولی در امپراتوری عثمانی (در ترکیه امروزی) فرستاده می شوند، جایی که در کمپین گالیپولی شرکت می کنند. در طول فیلم، مردان جوان به آرامی بی گناهی خود را در مورد هدف جنگ از دست می دهند. اوج فیلم در میدان نبرد آنزاک در گالیپولی رخ می‌دهد و حمله بیهوده در نبرد نک در 7 اوت 1915 را به تصویر می‌کشد. این فیلم وقایع را برای اهداف نمایشی تغییر می‌دهد و حاوی تعدادی نادرستی تاریخی مهم است.

براي دانلود زيرنويس اينجا کليک کنيد

دانلود زیرنویس فیلم Gallipoli 1981 - بلو سابتايتل

زیرنویس فیلم Gallipoli 1981 در استرالیای غربی، می 1915، آرچی همیلتون، یک دامدار 18 ساله و دونده دونده برنده جایزه، در آرزوی ثبت نام در نیروی امپراتوری استرالیا است. او توسط عمویش جک آموزش دیده و هری لاسالس، قهرمان جهان بیش از 100 یارد را بت می کند. آرچی در مسابقه ای با مزرعه داری قلدر، لس مک کان، آرچی با پای برهنه می دود و لس برهنه اسبش را سوار می کند، برنده می شود.

فرانک دان یک کارگر سابق راه آهن بیکار است که پولش تمام شده است. او یک دونده ماهر است و امیدوار است که در کارناوال دو و میدانی برنده جایزه شود. او همچنین روی برنده شدن خود شرط می‌بندد. سفر آرچی و عمو جک به کارناوال دو و میدانی. فرانک وقتی آرچی او را شکست می‌دهد شگفت‌زده می‌شود و در ابتدا تلخ است و احساس می‌کند شرطش را ربوده‌اند. سرانجام فرانک پس از پشت سر گذاشتن از دست دادن خود در یک کافه به آرچی نزدیک می شود. آرچی تمام جایزه ای را که در مسابقه به دست آورده بود به جک می دهد و به او می گوید که به خانه نخواهد آمد زیرا تصمیم گرفته است نام نویسی کند. هر دو تصمیم می گیرند به پرث سفر کنند و در آنجا ثبت نام کنند.

دانلود زیرنویس فیلم گالیپولی 1981 از آنجایی که آرچی و فرانک بی پول هستند، مخفیانه سوار قطار باری می شوند. با این حال، وقتی صبح روز بعد از خواب بیدار شدند، متوجه شدند که قطار به جای پرث در یک ایستگاه صحرایی دورافتاده متوقف شده است. متصدی ایستگاه به آنها اطلاع می دهد که می توانند برای قطار بعدی دو هفته صبر کنند یا 50 مایل از بستر دریاچه خشک پیاده روی کنند تا به مکانی با سرویس های مکرر برسند. آرچی بلافاصله به راه می افتد در حالی که فرانک در تلاش است تا او را متقاعد کند که بماند و به او یادآوری کند که آنها می توانند مانند اعضای اکسپدیشن بورک و ویلز در بیابان بمیرند. با مهارت های ناوبری آرچی، این جفت در نهایت در امنیت به ایستگاه گاو می رسند. پس از رسیدن به پرث، آنها با پدر فرانک که یک مهاجر ایرلندی است، قرار می گیرند. با توجه به میراث ایرلندی فرانک و بدبینی عمومی، او تمایل چندانی برای مبارزه برای امپراتوری بریتانیا ندارد. با این حال، آرچی او را متقاعد می کند که برای ثبت نام در اسب نور استرالیا تلاش کند. فرانک که سوار اسب نمی شود، به همراه سه همکار راه آهن: بیل، بارنی و اسنوی در پیاده نظام ثبت نام می کند. بسیاری از انگیزه های سربازی آشکار می شود: تبلیغات ضد آلمانی در زمان جنگ، حس ماجراجویی و جذابیت یونیفرم. همه سربازان سوار بر یک کشتی ترابری به مقصد قاهره می شوند. فرانک و آرچی از هم جدا شده و سوار سفینه های مختلف می شوند.

زیرنویس فیلم Gallipoli 1981 - بلو سابتايتل

زیرنویس Gallipoli 1981 چند ماه بعد، فرانک و سربازان دیگرش در نزدیکی اهرام تمرین می کنند و اوقات فراغت خود را در قاهره می گذرانند و از فاحشه خانه ها دیدن می کنند. در طول یک تمرین آموزشی، فرانک و آرچی یک بار دیگر ملاقات می کنند. فرانک می تواند به اسب نور منتقل شود، زیرا آنها اکنون به عنوان پیاده نظام به شبه جزیره گالیپولی فرستاده می شوند. به یارو آنزاک می رسند و چندین روز سختی و کسالت را در سنگر تحمل می کنند. دوستان پیاده نظام فرانک در نبرد لون پاین در 6 اوت می جنگند. پس از آن، بیلی آسیب دیده به فرانک می گوید که چه اتفاقی برای دیگران افتاده است: بارنی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شده است و اسنوی در بیمارستان بستری است، اما در وضعیت بدی قرار دارد که از غذا و آب محروم می شود. صبح روز بعد، به آرچی و فرانک دستور داده می‌شود که در حمله در نک، یک انحراف در حمایت از فرود بریتانیا در خلیج سوولا، شرکت کنند. Archy به دستور سرگرد بارتون به عنوان دونده پیام. او این پیشنهاد را رد کرد و فرانک را برای این نقش پیشنهاد کرد.

زیرنویس فیلم گالیپولی 1981 اسب نور قرار است در سه موج در سراسر زمینی که توسط مسلسل های ترک دفاع می شود حمله کند. موج اول قرار است ساعت 4:30 صبح بعد از بمباران توپخانه برود. متأسفانه ساعت های فرماندهان هماهنگ نیست و بمباران خیلی زود به پایان می رسد. فرمانده تیپ، سرهنگ رابینسون، اصرار دارد که حمله ANZAC ادامه یابد. موج اول توسط ترک ها در عرض چند ثانیه قطع می شود. موج دوم به سرنوشت مشابهی می رسد. سرگرد بارتون می‌خواهد حمله را متوقف کند تا قتل عام پایان یابد، اما سرهنگ می‌گوید که شخصی به او گفت که پرچم‌های نشانگر ANZAC در سنگرهای ترکیه دیده می‌شود که نشان می‌دهد حمله تا حدی موفقیت‌آمیز بوده است. خط تلفن قطع می شود. بارتون به فرانک پیغامی می‌دهد تا به ستاد تیپ ببرد، اما وقتی او می‌رسد، سرهنگ اصرار دارد که حمله ادامه یابد.

ستوان گری، فرمانده دوم سرگرد بارتون، به بارتون اعتراف می کند که او سربازی بود که گفت که پرچم های نشانگر را دیده است، اگرچه به یاد نداشت چه کسی به او گفته است. فرانک به سرگرد پیشنهاد می کند که بالای سر سرهنگ نزد ژنرال گاردنر برود. فرانک با عجله به سمت دفتر مرکزی گاردنر در ساحل می رود. به ژنرال اطلاع داده می شود که در سوولا، مهمانی فرود بریتانیایی در حال دم کردن چای در ساحل است. او به فرانک می گوید که در حال بررسی مجدد این حمله است. فرانک برای انتقال این خبر به سرعت برمی گردد، اما خطوط تلفن تعمیر می شوند و سرهنگ رابینسون دستور ادامه حمله را می دهد. بارتون به افرادش در حمله می‌پیوندد، از تپانچه سنگر در دست بالا می‌رود و به افرادش علامت می‌دهد که حمله کنند. Archy به آخرین موج می پیوندد و از بالا می رود. فرانک چند ثانیه دیر می رسد و فریاد غمگینی و ناامیدی را بیرون می دهد. همانطور که همراهان آرچی با شلیک اسلحه از بین می روند، او تفنگ خود را رها می کند و تا آنجا که می تواند می دود. فریم نهایی روی آرچی یخ می زند که گلوله به سینه اش، سرش به عقب اصابت می کند، گویی نوار را در پایان یک سرعت 100 یاردی شکسته و به عقب می افتد.

زیرنویس Gallipoli 1981 - بلو سابتايتل

زیرنویس گالیپولی 1981 این فیلم اولین بار در سال 1984 در استرالیا در VHS منتشر شد. در سال 2001 گالیپولی برای اولین بار در دی وی دی با دو ویژگی اضافی، مصاحبه با کارگردان پیتر ویر و تریلر سینما منتشر شد. در سال 2005 یک دی وی دی نسخه ویژه کلکسیونر در آمریکای شمالی و 2006 (بریتانیا) با ویژگی اضافی متفاوت منتشر شد و شامل یک مستند 63 دقیقه ای با عنوان Entrenched: The Making of Gallipoli با مصاحبه با بازیگران و گروه و تولید شد. نسخه یادبود 2 دیسکی 2015 توسط 20th Century Fox Home Entertainment بر روی DVD و برای اولین بار، دیجیتال HD و Blu-ray منحصراً در استرالیا منتشر شد.

گالیپولی با فروش 11740000 AUD در باکس آفیس استرالیا در داخل کشور موفق بود. اگرچه توسط بسیاری مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، اما انتشارات بین المللی از نظر مالی چندان موفق نبودند. گالیپولی تنها 5.7 میلیون دلار از بازار ایالات متحده کسب کرد.

فیلم Comment نوشت که “ظاهراً پارامونت در تلاش برای ایجاد بازاری گسترده برای یک فیلم تخصصی که فراتر از اولین اکران بود، هزینه‌های قابل توجهی برای تبلیغات چاپی به خرج داد – مانند هر فیلم دیگری که در سال 1981 از این استراتژی استفاده شد.”

زیرنویس Gallipoli 1981 - بلو سابتايتل

این فیلم بر اساس 46 بررسی در سایت جمع‌آوری نقد Rotten Tomatoes، با میانگین امتیاز 8/10، دارای امتیاز تأیید 91 درصد است. اجماع انتقادی سایت بیان می‌کند: «فیلم ضدجنگ ویرانگر پیتر ویر دارای یک اجرای کم‌کلید اما از نظر احساسی دردناک از مل گیبسون به‌عنوان سرباز جوانی است که در یکی از مرگبارترین و وحشتناک‌ترین نبردهای جنگ جهانی اول می‌جنگد» متاکریتیک به فیلم امتیازی می‌دهد. 65 از 100 مورد ممکن بر اساس بررسی های شش منتقد، که نشان دهنده نظرات مطلوب است. پس از گذشت تقریباً 40 سال، این فیلم همچنان مورد توجه منتقدان استرالیایی قرار می گیرد و منتقد فیلم گاردین، لوک باکامستر، آن را به عنوان “یکی از بهترین فیلم های دوست داشتنی و بی نظیر “استرالیایی” توصیف می کند. صرف نظر از استقبال عموماً مثبت منتقدان، دقت تاریخی فیلم همچنان بحث‌های فرهنگی تاریخی را توسط مفسران برمی‌انگیزد.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,