دانلود زیرنویس فیلم Crash 2004 – بلو سابتايتل

مهر 26, 1401
52 بازدید

دانلود زیرنویس فیلم Crash 2004 تصادف یک فیلم درام جنایی محصول 2004 به تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی پل هاگیس است. این فیلم که خود را “قطعات شور” برای هاگیس توصیف می کند، تنش های نژادی و اجتماعی در لس آنجلس را نشان می دهد و از یک حادثه واقعی الهام گرفته شده است که […]

دانلود زیرنویس فیلم Crash 2004 تصادف یک فیلم درام جنایی محصول 2004 به تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی پل هاگیس است. این فیلم که خود را “قطعات شور” برای هاگیس توصیف می کند، تنش های نژادی و اجتماعی در لس آنجلس را نشان می دهد و از یک حادثه واقعی الهام گرفته شده است که در آن پورشه هاگیس در سال 1991 در خارج از یک فروشگاه ویدئویی در بلوار ویلشر به سرقت رفت. در این فیلم گروهی از بازیگران از جمله ساندرا بولاک، دان چیدل (که به عنوان تهیه کننده در فیلم نیز کار کرده است)، مت دیلون، جنیفر اسپوزیتو، ویلیام فیچتنر، برندان فریزر، ترنس هاوارد، کریس “لوداکریس” بریجز، تاندیو نیوتن، مایکل حضور دارند.

براي دانلود زيرنويس اينجا کليک کنيد

دانلود زیرنویس فیلم Crash 2004 - بلو سابتايتل

زیرنویس فیلم Crash 2004 اولین بار در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در سال 2004 در 10 سپتامبر 2004 نمایش داده شد و سپس در 6 می 2005 توسط Lions Gate Films در سینماها اکران شد. این فیلم نقدهای متفاوتی از سوی منتقدان دریافت کرد که کارگردانی و اجراها (به ویژه دیلون) را ستایش کردند، اما از نمایش روابط نژادی به عنوان ساده و نامحسوس انتقاد کردند. این فیلم در باکس آفیس موفق بود و ۹۸.۴ میلیون دلار در سراسر جهان در مقابل بودجه ۶.۵ میلیون دلاری خود به دست آورد.

این فیلم چندین جایزه و نامزدی دریافت کرد. دیلون نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جوایز اسکار، بافتا، گلدن گلوب و انجمن بازیگران سینما شد. علاوه بر این، بازیگران برنده جایزه انجمن بازیگران سینما برای اجرای برجسته توسط بازیگران در یک فیلم سینمایی شدند. این فیلم شش نامزدی جایزه اسکار را دریافت کرد و در هفتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار سه جایزه بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه اصلی و بهترین تدوین را دریافت کرد. همچنین نامزد 9 جایزه بفتا و برنده دو جایزه بهترین فیلمنامه اصلی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای نیوتن شد.

دانلود زیرنویس فیلم تصادف 2004 در لس آنجلس، کارآگاه گراهام واترز و شریکش ریا درگیر یک برخورد جزئی با خودرویی هستند که کیم لی رانندگی می کند. متعاقباً تبادل توهین‌های نژادپرستانه رخ می‌دهد. واترز بعداً به صحنه جنایت می رسد، جایی که جسد یک “بچه مرده” کشف شده است.

آنتونی و پیتر، دادستان منطقه، ریک کابوت و همسرش جین، با ماشین جک می روند. در حالی که مردان دور می شوند، واترز و ریا را می بینند که در حال تحقیق درباره مرگ مردی هستند که توسط کارآگاه کانکلین کشته شده است. کانکلین ادعا می کند که برای دفاع از خود شلیک کرده است، اما واترز و ریا متوجه می شوند که مردی که او شلیک کرده یک افسر همکار بوده است.

زیرنویس فیلم Crash 2004 - بلو سابتايتل

زیرنویس Crash 2004 در خانه، کابوت می گوید که حادثه سرقت ماشین می تواند به قیمت انتخاب مجدد او تمام شود، زیرا مهم نیست که طرف چه کسی باشد، یا رأی سیاه را از دست خواهد داد یا رأی قانون و نظم. دانیل رویز، قفل ساز اسپانیایی تبار، ژان را می شنود، که شک می کند دانیل یک گانگستر است و می خواهد که قفل ها را دوباره عوض کنند.

گروهبان جان رایان و شریکش، افسر تام هنسن، پس از اینکه به نظر می‌رسد که کامرون در حال رانندگی است، یک SUV را که توسط کارگردان کامرون تایر و همسرش کریستین هدایت می‌شود، می‌کشند. رایان در حین توقف کریستین را مورد آزار و اذیت قرار می دهد.

زیرنویس فیلم تصادف 2004 هانسن نزد مافوق خود می رود تا رفتار رایان را گزارش کند و درخواست انتقال کند. افسر مافوق هنسن را مورد سرزنش قرار می دهد، زیرا می داند که به هم ریختن وضعیت موجود بخش، شغل او را خدشه دار می کند، علی رغم موانعی که برای رسیدن به رده های بالاتر LAPD مجبور به غلبه بر آن بوده است.

آنتونی و پیتر در خودروی SUV ربوده شده، در حال عبور از یک ون پارک شده به مردی برخورد کردند. او را جلوی بیمارستان می اندازند و می رانند.

واترز در حین رابطه جنسی با ریا، با مادرش تماس تلفنی دریافت می کند که منجر به بحث در مورد قومیت ریا می شود. واترز بعداً به ملاقات مادرش می رود و از او می خواهد که برادر کوچکتر گمشده اش را پیدا کند.

رایان با یک تصادف اتومبیل روبرو می شود و کریستین را در یک وسیله نقلیه واژگون شده می یابد. او با شناختن رایان، دیوانه وار مقاومت می کند، اما او درست قبل از انفجار ماشین او را بیرون می کشد.

واترز به جلسه ای با کارآگاه فلانگان احضار می شود که به واترز می گوید که امور داخلی متوجه شده است که کانکلین دو تیراندازی مشکوک قبلی داشته است. واترز به فلانگان اطلاع می دهد که او و ریا متوجه شده اند که افسر در حال رانندگی با ماشین شخص دیگری با 300000 دلار در آن بوده است، احتمالاً از یک معامله مواد مخدر. فلانگان القا می کند که اگر واترز در کمک به سوزاندن کارآگاه کانکلین همکاری کند، DA واترز را به عنوان بازپرس ارشد او منصوب می کند و سابقه جنایی برادر واترز را پاک می کند. در کنفرانس مطبوعاتی بعدی، واترز با اکراه موافقت کرد که با توجه به شواهد، کانکلین احتمالاً یک پلیس نژادپرست بوده است.

زیرنویس فیلم تصادف 2004 - بلو سابتايتل

آنتونی و پیتر یک ناوبر دیگر را که از قضا متعلق به کامرون است، می‌برند. تعقیب و گریز پلیس آغاز می شود هانسن، یکی از افسران تعقیب کننده، تضمین می کند که کامرون با اخطاری اخراج شود.

هنسن پیتر سوار بر اتوتو سواری را برمی‌دارد که با خندیدن ناگهانی هانسن را آزار می‌دهد. وقتی پیتر دستش را به سمت جیبش می برد، هانسن شلیک می کند. پیتر مرده فرو می ریزد و مجسمه ای از سنت کریستوفر، قدیس حامی مسافران را نمایان می کند، شبیه مجسمه روی داشبورد هانسن. هانسن جسد را در چند بوته پنهان می کند و ماشینش را می سوزاند. واترز و ریا بعداً به صحنه می رسند که به عنوان آغاز فیلم فاش شد. واترز متوجه می شود که پیتر هم برادر گم شده اوست و هم “بچه مرده”. مادر واترز او را به خاطر مرگ پیتر انکار می کند.

آنتونی تصمیم می‌گیرد وانت مرد کره‌ای را که به او برخورد کرده بود بفروشد، اما وقتی آن را به یک مغازه خرده‌فروشی می‌سپارد، متوجه می‌شود که مهاجران کامبوجی در پشت زنجیر شده‌اند. مرد کره ای یک قاچاقچی انسان بود. صاحب مغازه خرده فروشی به هر مهاجر 500 دلار به آنتونی پیشنهاد می دهد، اما آنتونی قبول نمی کند. او کامبوجی ها را به محله چینی ها می برد و آنها را آزاد می کند. آنتونی از کنار یک گلگیر می گذرد. معلوم شد که یکی از راننده ها همان تنظیم کننده بیمه است که رایان قبلاً با او دعوا کرده بود و دیگری یک مرد آسیایی است. مبادله توهین های نژادپرستانه رخ می دهد.

زیرنویس فیلم Crash 2004 - بلو سابتايتل

زیرنویس تصادف 2004 پس از نمایش کلی فیلم در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در سال 2004، این فیلم در سپتامبر 2004 در تئاتر Elgin در تورنتو به نمایش درآمد. به سرعت توسط Lions Gate Films به قیمت 3.5 میلیون دلار خریداری شد. Crash در 6 می 2005 اکران گسترده ای داشت و در اواخر بهار 2005 باکس آفیس موفقیت آمیز بود. بودجه فیلم 6.5 میلیون دلار (به اضافه 1 میلیون دلار بودجه) بود. به دلیل محدودیت های مالی، کارگردان هاگیس در خانه خود فیلمبرداری کرد، مجموعه ای را از برنامه تلویزیونی Monk قرض گرفت، از ماشین خود در بخش هایی از فیلم استفاده کرد و حتی از ماشین های سایر کارکنان استفاده کرد.

این فیلم 53.4 میلیون دلار در داخل کشور فروخت و بیش از هفت برابر بودجه خود را به دست آورد. با وجود موفقیت در رابطه با هزینه، فیلم Crash کم درآمدترین فیلم در باکس آفیس داخلی بود که برنده بهترین فیلم از زمان آخرین امپراتور در سال 1987 شد.

در وب‌سایت جمع‌آوری نقد Rotten Tomatoes، این فیلم بر اساس 242 نقد، با میانگین امتیاز 7.2/10، دارای 74 درصد تاییدیه است. اجماع انتقادی این سایت می‌گوید: «یک قطعه اخلاقی خام و نگران‌کننده درباره اضطراب مدرن و گسست شهری، کراش خطرات تعصب و بیگانه‌هراسی را در زندگی آنجلنوهای به هم پیوسته بررسی می‌کند.» در متاکریتیک، این فیلم دارای امتیاز 66 است. از 100، بر اساس 36 منتقد، نشان دهنده “بررسی های به طور کلی مطلوب”. تماشاگران در نظرسنجی CinemaScore به فیلم نمره “A-” در مقیاس A+ تا F دادند.

راجر ایبرت به فیلم چهار ستاره از چهار ستاره داد و آن را به عنوان “فیلمی با شیفتگی شدید” توصیف کرد، آن را به عنوان بهترین فیلم سال 2005 معرفی کرد. این فیلم همچنین در نظرسنجی امپایر در سال 2008 در رتبه 460 از “500 برترین فیلم” قرار گرفت. فیلم های تمام دوران».

زیرنویس Crash 2004 - بلو سابتايتل

برخی از بررسی‌های بعدی Crash چندان مطلوب نبودند. تا-نهیسی کوتس، منتقد فرهنگی، فیلم را کم عمق و “بی فکر” نقد کرد و کراش را “بدترین فیلم دهه” نامید. این فیلم به دلیل به تصویر کشیدن مغازه دار ایرانی به عنوان «فردی دیوانه و پارانوئیدی که تنها با آنچه او معتقد است عمل عرفانی خداست، رستگار می شود» مورد انتقاد قرار گرفته است. بیش از مادی و “نابرابری های رسوبی تاریخی” که همچنان بر گروه های نژادی مختلف در لس آنجلس تأثیر می گذارد.

در سال 2010، اتحاد فیلم و تلویزیون مستقل Crash را به عنوان یکی از 30 فیلم مستقل مهم 30 سال گذشته انتخاب کرد.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,