دانلود زیرنویس سریال The Ipcress File 2022 – بلو سابتايتل

دانلود زیرنویس سریال The Ipcress File 2022 – بلو سابتايتل
خرداد 14, 1401
160 بازدید

دانلود زیرنویس سریال The Ipcress File 2022 یک مجموعه تلویزیونی مهیج جاسوسی بریتانیایی از جنگ سرد است که در سال 1963 می گذرد. به نویسندگی جان هاج و کارگردانی جیمز واتکینز، جو کول، لوسی بوینتون و تام هالندر در آن بازی می کنند. اولین بار در ساعت 21 از یکشنبه 6 مارس تا 10 آوریل […]

دانلود زیرنویس سریال The Ipcress File 2022 یک مجموعه تلویزیونی مهیج جاسوسی بریتانیایی از جنگ سرد است که در سال 1963 می گذرد. به نویسندگی جان هاج و کارگردانی جیمز واتکینز، جو کول، لوسی بوینتون و تام هالندر در آن بازی می کنند. اولین بار در ساعت 21 از یکشنبه 6 مارس تا 10 آوریل 2022 از ITV پخش شد. پس از پخش قسمت 1، کل سریال برای پخش، همراه با تبلیغات، در ITV Hub در دسترس بود. ظرف یک هفته، مجموعه کامل نیز بدون تبلیغات در BritBox در بریتانیا در دسترس قرار گرفت.

دانلود زیرنویس سریال The Ipcress File 2022 - بلو سابتايتل

زیرنویس سریال The Ipcress File 2022 این سریال اقتباسی بسیار آزاد از رمان 1962 The IPCRESS File نوشته لن دیتون است. داستان به طور گسترده ای بازسازی شده است، با طرح داستان و برخی از شخصیت ها به طور اساسی تغییر کرده و مواد جدید زیادی به آن اضافه شده است، که باعث می شود سریال تلویزیونی به طور قابل توجهی با سریال اصلی دیتون متفاوت باشد.

این سریال همچنین تحت تأثیر فیلم سال 1965 قرار گرفته است، که مشخصاً با استفاده از نام شخصیت‌های «هری پالمر» و «ژان کورتنی» که برای فیلم ابداع شده‌اند. از نظر بصری، کارگردان، جیمز واتکینز، با استفاده منظم از دوربین زاویه‌دار، چندین بار به کارگردانی سیدنی جی فیوری اشاره می‌کند، و در جاهایی از قاب‌بندی صحنه‌های خاص، تقریباً شات در برابر شات وام می‌گیرد. یکی از قابل تشخیص‌ترین ادای احترام به فیلم، در سکانس آغازین قسمت 1 است که شامل آسیاب قهوه و تهیه قهوه و اولین شات افتتاحیه لیوان پالمر است. واتکینز گفت: «[این یک چشمک کوچک بود… نگاه از فوکوس خارج می‌شود و سپس وقتی عینک را می‌زند، تمرکز پیدا می‌کند». عینک یک ساله فیلم یک بازی غافلگیرکننده توسط کارگردان جیمز واتکینز و نویسنده جان هاج است، با توجه به خیانت خلاقانه آنها در جایی دیگر از منبع منبع.”

سرگرد دالبی، رئیس جاسوسی، به سرجوخه هری پالمر، کلاهبردار کوچک و سیاه‌پوست، راه خروج از زندان نظامی کولچستر را با پیشنهاد شغلی به عنوان افسر اطلاعاتی در واحد کوچک اما با نفوذش در وایت هال، WOOC(P) می‌دهد.

تحقیقات این واحد در مورد یک دانشمند هسته‌ای بریتانیایی ناپدید شده به یک مورد جاسوسی بین‌المللی که در محتویات «پرونده IPCRESS» مستند شده است، گسترش می‌یابد.

WOOC (P) یک بخش غیرنظامی (تخیلی) از جامعه اطلاعاتی بریتانیا است که مستقیماً به کابینه گزارش می دهد. در رمان به عنوان «یکی از کوچک‌ترین و مهم‌ترین واحدهای اطلاعاتی» توصیف شده است، اما هرگز دقیقاً بیان نشده است که حروف اول چیست، فقط «موقت» است. در قسمت 1 سریال دالبی بیان می کند که این واحد “ارتباطات عملیاتی دفتر جنگ (موقت)” نام دارد و از این واقعیت لذت می برد که هر دو MI5 و MI6 به ​​آن حسادت می کنند.

زیرنویس سریال The Ipcress File 2022 - بلو سابتايتل

زیرنویس The Ipcress File 2022 کریس بنیون در The Telegraph ابراز تاسف می کند که “جو کول به طرز وحشتناکی در نقش هری پالمر اشتباه گرفته شده است” اما “بقیه چیزها فوق العاده است” و این اقتباس از رمان لن دیتون را “جو، جالب و متقاعد کننده” می نامد.

جیمز والتون از The Spectator از تولید “بی عیب و نقص” ستایش کرد اما گفت که هدف اصلی آن “این است که مانند فیلم ها و تلویزیون های دهه 1960 شیک و جذاب باشد” و “همه کسانی که درگیر هستند به صحبت کردن و رفتار کردن مانند مردم ادامه خواهند داد.” در زندگی واقعی، به اندازه شخصیت‌های فیلم‌های جاسوسی جذاب و شیک.»

باربارا الن در نوشتن در The Observer، نقد جالبی به پرونده Ipcress ارائه کرد و گفت که این نوع نمایش ها همه بر سر مرد اصلی نقش بسته است و اظهار داشت که جو کول “بسیار جوان به نظر می رسد، بیش از حد گروه کر زیبا” است، اما در ادامه می نویسد که “او مانند گربه ای از پنجره بغلی وارد نقش می شود. همه اینها در گفتگوی پرخاشگرانه است، صدای ترقه های هوش نقاب دار، درخشش های محتاطانه؛ اذعان به اینکه هر اتفاق دیگری در جنگ سرد بریتانیا رخ می دهد، برای پالمر، در حال گشت و گذار در کلاس سیستم بخشی از آن است.

آنیتا سینگ در روزنامه دیلی تلگراف گفت: «این یک درام بسیار خوب خواهد بود» اگر مجبور نبود به فیلم 1965 ادامه دهد. «استایل‌های زیبای دوره‌ای، یک تولید اتمسفریک و کارگردانی مطمئن همگی عدالت را در داستان انجام می‌دهند»، اما فاقد «جذابیت» است. با این حال، لباس‌ها «افسانه‌ای» هستند، ظاهر نمایش «زیبا» است و داستان «به خوبی پیش می‌رود» و سینگ تولید را به خاطر پایبندی به خلقت اصلی لن دیتون و تلاش نکردن برای «تبدیل پالمر به یک قهرمان اکشن» تمجید می‌کند.

ریچل کوک با نوشتن در The New Statesman، از «چرا فایل Ipcress را بازسازی کرد؟» پرسید که «علی‌رغم وجود رمان‌های جاسوسی بسیار خوب در انتظار اقتباس، آی‌تی‌وی ثابت کرد که هیچ تخیلی را با سفارش دادن به بازسازی رمان کلاسیک ندارد». کوک از «عدم کاریزمای» جو کول ابراز تاسف می کند، می گوید لوسی بوینتون «به طرز تاسف باری مثل عروسک تاندربردز سفت است»، اما عملکرد تام هالندر را ستایش می کند، زیرا او «برتری پاتریسیو» را به رخ می کشد. مقاله کوک به این نتیجه می‌رسد که “چیزی بیش از کمی رزاتز در مورد این سریال و همچنین چیزی کاملاً خسته کننده وجود دارد.”

زیرنویس The Ipcress File 2022 - بلو سابتايتل

استوارت جفریس، که در گاردین می نویسد، پیشنهاد می کند که آنچه که فایل Ipcress را ارزش احیاء می کند این است که «اکنون، مانند آن زمان، چنگال مرگ اتونی بر سیاست و خدمات عمومی، بریتانیا را بیش از هر روسی ابزارآلاتی در معرض خطر قرار می دهد». او اپیزود اول را چهار ستاره از پنج ستاره داد، عملکرد کول و حفظ «سیاست طبقاتی خروشان» رمان را ستود.

کارول میدگلی که در روزنامه تایمز درباره قسمت اول می نویسد، پرسید که آیا به بازسازی فایل Ipcress نیاز داریم یا خیر و گفت که کول “کار محدود و ظریفی” انجام داد اما “همیشه حس تماشای دانش آموز ایستاده را داشت” و تام هالندر را تحسین کرد. به عنوان “بهترین چیز در آن”، دادن قسمت یک سه از پنج ستاره. در قسمت دوم، میدگلی اعتراف کرد که از نمایش “بیشتر از آنچه انتظار داشتم” لذت می‌برد و “بی‌تفاوتی خودسرانه و انسانیت زمین‌گیر کول… باعث می‌شود، به جرأت می‌توانم بگویم، شخصیت را بیشتر از آن خود کرد.”

هوگو ریفکیند همچنین در روزنامه تایمز نوشت، بازسازی «باحال و شیک» ITV را تحسین کرد اما آن را کمی «کارتونیک و کم عمق» دید. در کل ریفکیند از گفتن این جمله لذت برد که “یکشنبه شب است، ITV است، و در حالی که چیزهای خوب ممکن است کمی آشفته باشند، حداقل بدها قطعا بد هستند. بیشتر از این چه می خواهید؟”

ریچل سیگی در قسمت اول چهار ستاره از پنج ستاره را می‌نویسد. او «اجرای خوب» جو کول را ستود اما گفت که «برای یک قهرمان هرکسی کمی بی‌تفاوت است». Sigee می‌گوید: «نمایش هیجان‌انگیز به نظر می‌رسید» و «یک درام جاسوسی با محوریت تهدید هسته‌ای شوروی نمی‌توانست بیشتر مرتبط باشد» اما با توجه به جنگ فعلی روسیه در اوکراین، «شکم آن کمی سخت است».

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,