دانشگاه ها به ترویج هویت ایرانی اسلامی توجه کنند

مهر 7, 1400
47 بازدید

 نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: آنچه که دانشگاه باید به آن بپردازد، هویت ایرانی اسلامی است، این مرز و خاک با الگوی ایرانی اسلامی استمرار دارد و حفظ این هویت مهم است. حجت الاسلام پورذهبی امروز چهارشنبه (۷ مهرماه) در مراسم چهل و یکمین سالگرد جانفشانی قهرمانان ملی در هشت سال دفاع […]

دانشگاه ها به ترویج هویت ایرانی اسلامی توجه کنند

 نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: آنچه که دانشگاه باید به آن بپردازد، هویت ایرانی اسلامی است، این مرز و خاک با الگوی ایرانی اسلامی استمرار دارد و حفظ این هویت مهم است.

حجت الاسلام پورذهبی امروز چهارشنبه (۷ مهرماه) در مراسم چهل و یکمین سالگرد جانفشانی قهرمانان ملی در هشت سال دفاع مقدس که در دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: آموزش، پژوهش، تعهد و تخصص سه رسالت اساسی دانشگاه است.

وی با بیان اینکه ترویج علم و تخصص اولین وظیفه اصلی دانشگاه است افزود: با علم نمی توان شوخی کرد و جامعه ای که علم در آن کوچک شمرده شود، به همین اندازه در توسعه و پیشرفت دچار مشکل می شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: آنچه که دانشگاه باید به آن بپردازد، هویت ایرانی اسلامی است، این مرز و خاک با الگوی ایرانی اسلامی استمرار دارد و حفظ این هویت مهم است.

وی بیان کرد: انتصاب دریادار جمهوری اسلامی از خطه کردستان با هویت ایرانی اسلامی و نه با تکیه بر قومیت خاص صورت گرفته و این امر از حلقه های واسط و تجمیع امروز در دانشگاه کردستان برای گرامیداشت دفاع مقدس است.

به گفته پورذهبی، خودباوری از دیگر نکات مهمی است که باید دانشگاه به آن بپردازد؛ مقام معظم رهبری فرموده است تمامی پیشرفت ها در ابعاد مختلف علمی و نظامی دستاورد خودباوری است و تمام این دستاوردهای مهم زیر سایه تحریم ها اتفاق افتاده است.

وی با تاکید بر پیشرفت دستاوردهای علمی کشور تصریح کرد: امروز دشمن، دانشگاهیان و دانشمندان ما را ترور می کند و به سیاستمداران توجهی ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، تعهد را سومین رسالت مهم دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: مدافعان ما طی جنگ تحمیلی، انسان های تحصیل کرده ای بوده اند و دفاع مقدس تجمیع افراد تحصیل کرده با هویت ایرانی اسلامی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر بخواهیم افرادی را در ذیل فضای دانشگاه، توام با تخصص، تعهد و هویت با دفاع مقدس تعریف کنیم، می توان به نمونه شایسته انتصاب امیردریادار شهرام ایرانی از خطه کردستان اشاره کرد.

حجت الاسلام پورذهبی یادآور شد: استان کردستان تا کنون به شهدا، علما و دفاع هایش افتخار می کرد و امروز به نیروهای خود در جایگاه های مهم کشور افتخار می کند.

منبع: ايسنا