دانشگاه جامع سایبری و صندوق خطرپذیر در فارس راه‌اندازی شود

آذر 4, 1400
18 بازدید

ایسنا/فارس استاندار فارس با اشاره به پتانسیل فارس و شیراز به عنوان قطب علمی جنوب کشور پیشنهاد داد که دانشگاه جامع سایبری و صندوق خطرپذیر در استان فارس راه‌اندازی شود. عنایت‌الله رحیمی پنج‌شنبه ۲۸ اسفند در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی فارس و کنترل پیشرفت مصوبات سفر خردادماه که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار […]

دانشگاه جامع سایبری و صندوق خطرپذیر در فارس راه‌اندازی شود

ایسنا/فارس استاندار فارس با اشاره به پتانسیل فارس و شیراز به عنوان قطب علمی جنوب کشور پیشنهاد داد که دانشگاه جامع سایبری و صندوق خطرپذیر در استان فارس راه‌اندازی شود.

عنایت‌الله رحیمی پنج‌شنبه ۲۸ اسفند در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی فارس و کنترل پیشرفت مصوبات سفر خردادماه که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد پیش رو، بیان کرد: مطالب خوب و ارزشمندی در این جلسه مطرح شد و اگر کنترل پروژه به موقع انجام شود به بسیاری از مطالبات استان پاسخ داده خواهد شد.

او ضمن تقدیر از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص دستور صدور راه‌اندازی سایت ۵G در حرم مطهر احمد بن موسی(ع)، مجموعه جهانی تخت جمشید، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و باغ ارم اعلام کرد که در این جلسه ارتقاء  و ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی در فراشبند، معدن کوه سورمه، نیروگاه بوانات و ایزدخواست نیز مورد موافقت وزیر قرار گرفت.

استاندار فارس همچنین با تصریح بر این نکته که فضاهای اینترنتی می‌تواند تحول سریع اقتصادی را ایجاد کند، گفت: در این جلسه دستور صدور تسریع بسترسازی زیرساخت ارتباطی در پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در سال آینده توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صادر شد.

رحیمی خاطرنشان کرد: پوشش ارتباطی شهرستان‌های فراشبند و قیرو کارزین، بوانات، اقلید، کامفیروز مرودشت و آباده طشک نیز مورد درخواست است که امید است در قالب کنترل پروژه تعریف شوند.

او با تاکید بر اینکه نیازمند توجه ویژه وزارت ارتباطات در خصوص توسعه زیرساخت‌های ارتباطی پارک علم و فناوری استان هستیم، گفت: کارخانجات صنایع الکترونیک و آی تی ام سی نیز آمادگی ارائه خدمات فنی و ایجاد زمینه بازار کار مناسب برای جوانان به وزارت ارتباطات و اپراتورها دارند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا