دامپزشکی اسدآباد آماده همکاری برای ایجاد کشتارگاه دام است

مرداد 18, 1400
31 بازدید

  سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد از آمادگی و همکاری این اداره برای ایجاد کشتارگاه دام خبرداد. حسین وثوقی کیا در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان و وجود گردنه بهتر است کشتارگاهی با مقیاس کوچک‌تر در اسدآباد احداث شود. وی با اشاره به اینکه ۱۰۲ روستای اسدآباد تحت پوشش دامپزشکی قرار دارد […]

دامپزشکی اسدآباد آماده همکاری برای ایجاد کشتارگاه دام است

  سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد از آمادگی و همکاری این اداره برای ایجاد کشتارگاه دام خبرداد.

حسین وثوقی کیا در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان و وجود گردنه بهتر است کشتارگاهی با مقیاس کوچک‌تر در اسدآباد احداث شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۲ روستای اسدآباد تحت پوشش دامپزشکی قرار دارد ،افزود: این شهرستان دارای ۲۳۰ جمعیت دام سبک و ۱۲ هزار دام سنگین بوده که امسال به دلیل وضعیت علوفه تعداد جمعیت دام شهرستان به نسبت سال‌های گذشته کاهش داشته است.
وثوقی کیا  از واکسیناسیون  ۳۷۹ هزار راس دام سبک و سنگین این شهرستان علیه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از ابتدای سال تاکنون خبرداد و گفت: در سال جاری برای پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی، اکیپ‌های دامپزشکی در سطح روستاها، جمعیت دام موجود شهرستان را به صورت رایگان برعلیه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله بیماری آبله، شاربن، تب مالت، تب برفکی، آنتروتوکسمی، قانقاریا، آگالاکسی و لمپی اسکین  واکسینه کرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به سم پاشی ۳۷ هزار مترمربع از اماکن دامی این شهرستان به منظور بهداشت محیط و ارتقای سطح ایمنی جمعیت دامی شهرستان طی مدت فوق خاطر نشان کرد: در ۴ ماه گذشته ۱۲۰۰ مورد بازرسی از مغازه‌های سطح شهر صورت گرفته که به تعدادی تذکر داده و ۵ واحد متخلف نیز با همکاری دستگاه قضایی پلمب شده است.

وثوقی کیا  همچنین با اشاره به واکسیناسیون ۵۹۰ قلاده سگ صاحب دار و سگ گله از ابتدای سال تاکنون در این شهرستان اضافه کرد: انجام تست توبرکولین ۶۲۰ رأس در راستای مبارزه با سل گاوی، تست سرمی خونگیری بروسلوز ۲۰۷ رأس گاو و گوساله، تست مراقبت سرمی بیماری مشمشه ۱۰۸ راس اسب را از دیگر اقدامات دامپزشکی این شهرستان طی مدت فوق می‌توان برشمرد.

سرپرست اداره دامپزشکی اسدآباد  همچنین با اشاره به ممنوعیت زنده‌فروشی مرغ در سطح کشور، گفت: در شهرستان اسدآباد یک مورد زنده فروشی مرغ وجود ندارد و سعی بر آن شده دستورالعمل سازمان دامپزشکی در این رابطه به نحو احسن رعایت شود و کشتار طیور باید توسط کشتارگاه صنعتی صورت گیرد.

وی همچنین در رابطه با کشتارگاه طیور شهرستان تصریح کرد: در حال حاضر کشتارگاه طیور  شهرستان دارای معارض بوده که برای راه‌اندازی مجدد این کشتارگاه باید تعیین تکلیف شود.

️وثوقی کیا  از مردم شهرستان درخواست کرد که ضمن تهیه فرآورده‌های مورد نیاز خود از مراکز معتبر و مجاز، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را سریعاً از طریق شماره تماس‌های ۳۳۱۴۲۰۸۰یا ۱۵۱۲به بازرسان اداره دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

در پایان  این جلسه سرپرست اداره دامپزشکی اسدآباد باحضور  روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان با اهداء لوح از خبرنگاران حاضر در جلسه تقدیر کرد.

منبع: ايسنا