دادگاه انگلیس: حاکم دبی با بدافزار اسرائیلی از همسر سابقش جاسوسی کرده است

مهر 14, 1400
49 بازدید

همسر سابق حاکم دبی و به همراه وکیل انگلیسی‌اش دادگاه عالی انگلیس اعلام کرد، حاکم دبی دستوراتی را در خصوص جاسوسی از تلفن‌ همسر سابقش و تلفن‌های تیم وکلایش در چارچوب “کمپین ارعاب و تهدید مستمر” در جریان دعوای حقوقی‌اش برای گرفتن حضانت دو فرزندش صادر کرده است.   به نوشته روزنامه لندنی القدس العربی، […]

دادگاه انگلیس: حاکم دبی با بدافزار اسرائیلی از همسر سابقش جاسوسی کرده است
همسر سابق حاکم دبی و به همراه وکیل انگلیسی‌اش

دادگاه عالی انگلیس اعلام کرد، حاکم دبی دستوراتی را در خصوص جاسوسی از تلفن‌ همسر سابقش و تلفن‌های تیم وکلایش در چارچوب “کمپین ارعاب و تهدید مستمر” در جریان دعوای حقوقی‌اش برای گرفتن حضانت دو فرزندش صادر کرده است.

  به نوشته روزنامه لندنی القدس العربی، دادگاه عالی انگلیس اعلام کرد، محمد بن راشد آل مکتوم،‌ حاکم دبی و نخست‌وزیر امارات از برنامه پگاسوس متعلق به شرکت ان‌اس‌او اسرائیل برای هک تلفن همراه هیا بن الحسین، خواهر ناتنی ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن و تلفن‌های همراه برخی از نزدیکان از جمله وکلایش استفاده کرده است.

این در حالی است که حاکم دبی نتایج این دادگاه را رد و در بیانیه‌ای اعلام کرد: دائما این ادعاها را انکار کرده و به انکار آنها ادامه می‌دهیم و این نتایج با استناد به اطلاعاتی ناقص است.

محمد بن راشد گفت: نه امارت دبی و نه امارات طرفی در این تدابیر نیستند،‌ در جلسه استماع دادگاه مشارکت نکرده‌اند و در نتیجه نتایج حاصله دادگاه اصلا کامل نیستند.

حاکم دبی افزود: علاوه بر آن نتایجی که دادگاه به آنها رسیده با استناد به دلایلی است که برای من و مشاورانم فاش نشده از این رو من اصرار دارم که این نتایج به شیوه‌ای ناعادلانه محقق شده‌اند.

وی همچنین تصریح کرد: برای من به عنوان نخست‌وزیر مناسب نیست در امور شخصی حساس یا از طریق مشاورانم در دادگاهی خارجی ادله و شواهدی ارائه کنم.

 

منبع: ايسنا