خیزش بی سر و صدای بازار مسکن در پردیس

آذر 2, 1400
17 بازدید

ویروس کرونا ظاهراً نتوانسته بازار مسکن پردیس را به طور کامل از پا درآورد؛ به طوریکه واسطه‌های ملکی بعد از ایام نوروز هم قیمت‌ها را ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان بالا برده‌اند. به گزارش ایسنا، روند بطئی رشد قیمت مسکن مهر در شهر جدید پردیس از بهمن ماه گذشته شروع شد. کف قیمت پیشنهادی دلالها […]

خیزش بی سر و صدای بازار مسکن در پردیس

ویروس کرونا ظاهراً نتوانسته بازار مسکن پردیس را به طور کامل از پا درآورد؛ به طوریکه واسطه‌های ملکی بعد از ایام نوروز هم قیمت‌ها را ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان بالا برده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند بطئی رشد قیمت مسکن مهر در شهر جدید پردیس از بهمن ماه گذشته شروع شد. کف قیمت پیشنهادی دلالها برای واحدهای تحویل آینده در فاز ۱۱ که تا دی ماه حدود ۲۵۰ میلیون تومان بود در بهمن ماه به ۲۸۵ میلیون، اسفند به ۳۰۰ میلیون و فروردین به ۳۱۰ میلیون تومان رسیده است.

نرخ واحدهای آماده هم از ۳۳۵ میلیون تومان شروع می شود و بعضاً به بالای ۵۵۰ میلیون تومان می‌رسد.

مانور قیمتی دلال ها بر روی واحدهای مرغوب

قیمت آپارتمان در پردیس بر اساس موقعیت، طبقه، جهت شمالی یا جنوبی، خرید عرصه و زمان تحویل، متفاوت است. به طوری که هرچه واحد در طبقات بالاتری قرار داشته باشد و رو به آفتاب باشد قیمت آن نیز بالاتر می‌رود. واسطه‌ها هم بعضاً با سوءاستفاده از این شرایط و اغراق درباره مرغوبیت یک واحد تلاش می کنند آن را به بالاترین سقف قیمتی به فروش برسانند.

با وجود آن که معاملات در شهر تهران متاثر از شیوع ویروس کرونا، کساد است و قیمت‌ها در فروردین ماه تقریبا ثابت مانده به دلیل رشد تقاضا برای خرید آپارتمان در شهر جدید پردیس، بازار مسکن این شهر شرایط عجیب و غریبی پیدا کرده است. ساکنان می گویند بدون اراده دلال ها هیچ واحدی در پردیس خرید و فروش نمی شود.

تحویل روزانه ۲۰۰ واحد مسکن مهر

از اواسط سال گذشته با افزایش جمعیت، سرانه‌های خدماتی و کوچ مستاجرانی که در تهران قادر به پرداخت هزینه‌های اجاره نشینی نیستند و همچنین افتتاحات مسکن مهر قیمت آپارتمان در پردیس با افزایش مواجه شد. جمعیت پردیس روز به روز در حال افزایش است؛ چرا که از ۸۲ هزار واحد مسکن مهر تاکنون بیش از ۴۵ هزار واحد تحویل شده و مابقی قرار است مشروط به نداشتن مشکلات حقوقی تا پایان امسال تحویل شود. هدایت، مدیرعامل عمران پردیس می‌گوید که روزانه ۲۰۰ واحد به متقاضیان تحویل می شود.

با وجود رشد قیمت آپارتمان در شهر جدید پردیس، نرخ ها نسبت به قبل از عید ۱۳۹۸ معقول تر شده است. در آن برهه برخی افراد با درج آگهی های کاذب ارقام بالای ۷۰۰ میلیون تومان برای واحدها تعیین می‌کردند.

پروژه مترو پردیس امسال شروع می‌شود

با وجود آن که گفته می‌شود برای تکمیل سرانه‌های خدماتی و رفاهی پردیس بالغ بر ۶۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است و البته مدیرعامل عمران پردیس گفته که از محل های مختلف این رقم قابل تامین خواهد بود، جمعیت پردیس در حال افزایش است. هرچند این شهر فقط دو راه ارتباطی از سمت تهران دارد که یکی جاده دماوند و دیگری آزادراه است فعلاً جوابگو است اما احتمالاً در آینده با مشکل ارتباطی مواجه می‌شود. تفاهم نامه احداث مترو پردیس ۱۳ اسفند سال گذشته بین طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به امضا رسید. مدت زمان اجرای این پروژه پنج سال اعلام شده است. البته آغاز عملیات اجرایی در انتظار مصوبه دولت به سر می‌برد که هنوز داده نشده اما به احتمال زیاد در سال جاری پروژه مترو کلنگ می خورد.

منبع:ایسنا