خوزستان به اندازه تاریخ زیست بشر در این منطقه، یکپارچه بوده است

مرداد 24, 1400
2 بازدید

 عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: به اندازه تاریخ زیست بشر در این منطقه، خوزستان یکپارچه و محل مقاومت بوده است. مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص طرح موسوم به تشکیل استان خوزستان جنوبی، اظهار کرد: خوزستان به عنوان نماد مقاومت و رشادت کشور از پیش از انقلاب در کشور شناخته می‌شود و هیچ گاه […]

خوزستان به اندازه تاریخ زیست بشر در این منطقه، یکپارچه بوده است

 عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: به اندازه تاریخ زیست بشر در این منطقه، خوزستان یکپارچه و محل مقاومت بوده است.

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص طرح موسوم به تشکیل استان خوزستان جنوبی، اظهار کرد: خوزستان به عنوان نماد مقاومت و رشادت کشور از پیش از انقلاب در کشور شناخته می‌شود و هیچ گاه حماسه‌های اقوام این استان از یادها نخواهد رفت.

وی با بیان اینکه خوزستان رنگین کمان اقوام است، افزود: مردم خوزستان همیشه با برادری و برابری در کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند و به اندازه تاریخ زیست بشر در این منطقه، خوزستان یکپارچه و محل مقاومت بوده است.

نماینده اهواز گفت: به هیچ وجه موافق تفکیک خوزستان نیستیم و مخالف طرح تشکیل خوزستان جنوبی هستیم.

یوسفی عنوان کرد: در جلسه‌ای که در مجمع نمایندگان خوزستان داشتیم نیز همه نمایندگان به جز یکی از نمایندگان مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد: در هیات رئیسه مجلس قطعا با این طرح مخالفت خواهیم کرد و به هیچ وجه موافق آن نخواهیم بود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح به سود و به صلاح خوزستان نیست زیرا خوزستان متعلق به همه مردم این استان است و چنین حاشیه‌سازی‌هایی برای خوزستان هیچ دردی را دوا نخواهد کرد.

منبع: ايسنا