خطر سیل استان‌های جنوبی را تهدید می‌کند / بارش‌های رگباری در تهران

آذر 4, 1400
18 بازدید

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امشب احتمال بارش‌های رگباری در تهران و خراسان‌های شمالی و رضوی وجود دارد، نسبت به خطرات ناشی از سیل در استان‌های جنوبی کشور هشدار داد. احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در بعدازظهر و اوایل شب انتظار رگبار و رعد و […]

خطر سیل استان‌های جنوبی را تهدید می‌کند / بارش‌های رگباری در تهران

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امشب احتمال بارش‌های رگباری در تهران و خراسان‌های شمالی و رضوی وجود دارد، نسبت به خطرات ناشی از سیل در استان‌های جنوبی کشور هشدار داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در بعدازظهر و اوایل شب انتظار رگبار و رعد و برق را در تهران داریم، اعلام کرد: بعدازظهر و امشب تشدید بارش برف در ارتفاعات البرز در مسیرهای کوهستانی شمال تهران به ویژه در جاده چالوس، هراز و فیروزکوه پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز و امشب شاهد بارش رگباری باران در سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و به طور ویژه در شهر مشهد خواهیم بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: از اواخر وقت امروز به تدریج بارش‌ها در جنوب غرب کشور قطع می‌شود و تنها مناطقی از جنوب و شرق استان فارس، غرب هرمزگان، غرب کرمان و جنوب بوشهر با بارش مواجه خواهند بود. تا اواسط فردا این سامانه از کشور خارج می‌شود.

وظیفه در پاسخ به این پرسش که انتظار وقوع سیل در استان‌های جنوبی و جنوبی غربی کشور وجود دارد؟ گفت: در حال حاضر جنوب غرب کشور درگیر بارش‌های شدید و سیلاب است. بارش‌هایی که از دو روز پیش شروع شده باعث طغیان رودخانه‌های بزرگ می‌شود. ضمن اینکه در همین ساعت‌ها شاهد بارش‌های شدید در شمال بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، بخش‌هاس از فارس داریم و خطر سیل همچنان برای این استان‌های جنوبی وجود دارد.

وی در پایان با بیان اینکه در خوزستان در رودخانه‌هایی مثل کارون و کرخه وقتی در بالادست بارش باران شدید صورت می‌گیرد، حدود چهار ساعت طول می‌کشد تا آب باران به پایین دست برسد، گفت: بارش‌هایی که از دو روز پیش در این حوزه داشتیم در حال رسیدن به دشت خوزستان است و متوجه شدیم که در جاده ساحلی اهواز یک پارک وجود دارد که به زیر آب می‌رود.

انتهای پیام