خرید و فروش بی رویه زمین درکجور دغدغه اصلی آینده

مرداد 21, 1400
4 بازدید

 بخشدار کجور با اشاره به خرید و فروش زمین های کشاورزی و داخل بافتی در روستاهای منطقه انجام می شود،گفت: این موضوع به جهت آماده نبودن زیرساخت های یکی از دغدغه های اصلی آینده است حسین بیژنی در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته گرامیداشت خبرنگار برگزار شد، با اشاره نقش مهم رسانه […]

خرید و فروش بی رویه زمین درکجور دغدغه اصلی آینده

 بخشدار کجور با اشاره به خرید و فروش زمین های کشاورزی و داخل بافتی در روستاهای منطقه انجام می شود،گفت: این موضوع به جهت آماده نبودن زیرساخت های یکی از دغدغه های اصلی آینده است

حسین بیژنی در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته گرامیداشت خبرنگار برگزار شد، با اشاره نقش مهم رسانه ها در بیداری افکار عمومی ، اظهار کرد: امروزه خبر و خبرنگاری یکی از نیازهای اساسی زندگی جامعه است که این موضوع مسئولیت خبرنگاران را بیشتر می کند.
وی با تاکید براینکه نوع خبری که انعکاس داده می شود بسیار مهم است، افزود: انتخاب خبر باید معیار داشته و اگر خبری که انعکاس می یابد موثر باشد و مسئول مربوطه را وادار به تحرک نکند ارزش خبری ندارد.
وی در ادامه با بیان اینکه بخش کجور محروم نیست، بلکه مورد ظلم واقع شده است، تصریح کرد: استعدادهای کجور بسیار زیاد است که نیاز به دلسوزی و برنامه ریزی دارد و به علت عدم مدیریت های گذشته آنگونه که باید و شاید توسعه نیافته است.
*خرید و فروش زمین دغدغه اصلی آینده
بخشدار کجور، خرید و فروش بی رویه زمین طی چند سال گذشته چه در داخل بافت و چه خارج از بافت را یکی از دغدغه های اصلی برشمرد و عنوان کرد: با توجه به اینکه زیرساخت های بخش کجور از جمله آب، جاده و برق برای افزایش بی رویه جمعیت بومی و غیر بومی آماده نیست، این ساخت و سازها می تواند آسیب جدی به کجور وارد کند.
بیژنی ادامه داد: در یکی دوسال اخیر سیل مسافران و مهاجران به قصد خرید زمین های کشاورزی  و چه داخل بافت بخش کجور موجب نگرانی های زیادی شده است و به طور حتم در دهه های آینده مشکلات جدی را به بار می آورد.
وی نامناسب بودن جاده مواصلاتی بخش کجور را یکی دیگر از مشکلات دانست و یادآور شد: آسفالت بیشتر مسیر اصلی بخش کجور از بین رفته  و این موضوع موجب نارضایتی مردم منطقه و گردشگران شده است  که نیازمند بودجه مناسب و نیز روکش آسفالت مناسب است.
وی با بیان اینکه دامداری و کشاورزی شناسنامه کجور است ، گفت: متاسفانه طی این سالها آنطور که باید و شاید به این بخش توجه نشده است  و هیچ مطالعه و طرحی در حوزه ترویج  برای کشت گندم  و اصلاح نژاد صورت نگرفته است.
بخشدار کجور بیان کرد: گروه مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز در بخش کجور تشکیل شده است و طی این مدت احکامی در روستاهای زانوس و کندلوس صادر و اجرایی شد اما متسفانه وسعت ساخت و سازهای غیر مجاز بسیار زیاد است.
بیژنی تاکید کرد: بخش کجور جای تخلف نیست و در این خصوص با کمک دستگاه قضا اقدامات خوبی صورت گرفته و می گیرد.
وی با ابراز نگرانی از حضور بیش از ۹۰ درصدی مدیران و روسای پروازی در بخش کجور گفت: متاسفانه تعداد مدیرانی که در بخش کجور اقامت ندارند بسیار زیاد است و این موضوع  وعدم حضور به موقع مدیران در مواقعی که لازم است موجب صدمات زیادی به منطقه شده است.

منبع: ايسنا