خرید دام خشکسالی کی آغاز می‌شود؟ /کارگروه تنظیم بازار قیمت بدهد

آبان 23, 1400
3 بازدید

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام لرستان با اشاره به این که منتظر بخشنامه جدید خرید دام خشکسالی و آغاز این طرح هستیم، گفت: برای خرید دام از عشایر به یک قیمت مرجه نیاز داریم که کارگروه تنظیم بازار باید آن‌را به ما بدهد در غیرصورت مجبوریم دام‌های خریداری شده را در استان‌های دیگر به فروش […]

خرید دام خشکسالی کی آغاز می‌شود؟ /کارگروه تنظیم بازار قیمت بدهد

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام لرستان با اشاره به این که منتظر بخشنامه جدید خرید دام خشکسالی و آغاز این طرح هستیم، گفت: برای خرید دام از عشایر به یک قیمت مرجه نیاز داریم که کارگروه تنظیم بازار باید آن‌را به ما بدهد در غیرصورت مجبوریم دام‌های خریداری شده را در استان‌های دیگر به فروش برسانیم.

محمد راستگو در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با زمان شروع خرید دام خشکسالی از عشایر، اظهار کرد: این طرح جهت حمایت از عشایر و جلوگیری از ورود خسارت به این قشر از جامعه توسط شرکت پشتیبانی امور دام و با همکاری امور عشایری کشور اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در قالب اجرای این طرح و براساس بخشنامه‌ای که از وزارت کشاورزی صادر شده بود هزینه خرید دام‌های خشکسالی به صورت ترکیبی حساب شده و توسط سازمان برنامه و بودجه پرداخت می‌شود.

راستگو عنوان کرد: بنا بود این طرح طی هفته گذشته آغاز شود که رعایت بخشنامه اولیه این طرح در بخش خرید ترکیبی مشکل بوده و با موانعی روبرو شد، که به مراتب را به وزارت کشاورزی، یازمان امور عشایری و پشتیبانی امور دام کشور اطلاع داده و منتظر دریافت دستورالعمل جدید هستیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام لرستان با اشاره به این‌که برای خرید دام عشایر دو روش داریم، افزود: روش اول انجماد و ذخیره لاشه‌هاست که جزء ذخایر راهبردی کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: روش دوم فروش دم‌کاردی لاشه گرم استحصال شده است که روی خط ریل به مباشرینی که صنعت و معدن معرفی می‌کند، به فروش می‌رسد.

راستگو عنوان کرد: جهت خرید دام عشایر کارگروه تنظیم بازار باید به ما قیمت اعلام کند که در این راستا تاکنون جلسات متعددی با این کارگاه و رئیس و معاونین اداره‌کل صمت استان داشتیم که هنوز به ما پاسخی نداده‌اند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام لرستان ادامه داد: در این راستا به عنوان نمونه چندین قیمت از استان‌های دیگر گرفتیم اما اگر اداره‌کل صمت استان قیمتی به ما ندهد مجبوریم دام‌های خود را در استان‌های دیگر به فروش برسانیم.

وی با اشاره به این‌که اگر کارگروه تنظیم بازار به ما قیمت بدهد می‌توانیم گوشت‌های استحصال شده را به مباشرین معرفی شده از طرف صمت به فروش برسانیم، عنوان کرد: اگر قیمت نداشته باشیم بازرسی مداخله کرده و به ما اجازه فروش نمی‌دهد درصورتی که با در دست داشتن قیمت یک رفرنس برای فروش لاشه گرم دام به مباشرین فروش داریم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا