خروج ۷۳۲ هزار خودرو از گیلان/ رشد ۲۴۲ درصدی ترددها

مهر 8, 1400
29 بازدید

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود بیش از ۸۵۰ هزار خودرو به استان و خروج بیش از ۷۳۰ هزار خودرو از گیلان طی ۱۵ روز در قالب طرح نوروزی خبر داد. فریبرز مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین گزارش آمار تردد طرح نوروزی در استان گیلان، اظهار کرد: […]

خروج ۷۳۲ هزار خودرو از گیلان/ رشد ۲۴۲ درصدی ترددها

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود بیش از ۸۵۰ هزار خودرو به استان و خروج بیش از ۷۳۰ هزار خودرو از گیلان طی ۱۵ روز در قالب طرح نوروزی خبر داد.

فریبرز مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین گزارش آمار تردد طرح نوروزی در استان گیلان، اظهار کرد: براساس آخرین آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه ترددشمار گیلان، از ۲۳ اسفند لغایت هفتم فروردین شاهد تردد یک میلیون و ۵۸۷ هزار و ۱۹ خودرو بودیم.

وی از ورود ۸۵۴ هزار و ۶۹۶ وسیله نقلیه به گیلان در طرح نوروزی خبر داد و افزود: همچنین ۷۳۲ هزار و ۳۲۳ وسیله نقلیه از گیلان خارج شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، بیشترین میزان ورودی را از طریق محور آزادراه قزوین – رشت با میزان تردد ۳۵۷ هزار و ۱۳۹ وسیله نقیله دانست و تصریح کرد: محور رامسر – چابکسر نیز با میزان تردد ۲۵۸ هزار و ۱۹۵ وسیله نقلیه دومین محور پرتردد استان است.

مرادی، همچنین بیشترین میزان خروجی از استان را از طریق محور چابکسر – رامسر با میزان تردد ۲۵۴ هزار و ۶۶۸ وسیله نقلیه دانست و خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ بوده و وسایل نقلیه در ساعات اوج متوسط سرعت ۶۹ کیلومتر در ساعت داشتند.

وی همچنین از افزایش ۲۴۲ درصدی تردد در محورهای استان نسبت به سال گذشته در مدت مذکور خبر داد و یادآور شد: نسبت به سال ۹۸ نیز کاهش ۱۷ درصدی مشاهده می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان همچنین اضافه کرد: بیشترین میزان ورود به گیلان مربوط به دوم فروردین با ۷۳ هزار و ۹۴۹ خودرو و بیشترین میزان خروج از گیلان مربوط به ششم فروردین با ۸۶ هزار و ۲۸۸ خودرو بوده است.

منبع:ایسنا