خروج قرآن از مهجوریت برنامه‌ریزی جدی می‌طلبد

آذر 22, 1400
11 بازدید

ایسنا/یزد رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این که دو ماه تا ماه رمضان سال آینده فرصت باقیست، تاکید کرد: مسئولان باید از اکنون برای برنامه‌ریزی لازم در راستای خروج از مهجوریت قرآن به‌صورت جدی بسیج شوند. حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» امروز چهارشنبه ششم اسفندماه به صورت ویدئو کنفرانسی در اجلاسیه استانی نماز که به منظور […]

خروج قرآن از مهجوریت برنامه‌ریزی جدی می‌طلبد

ایسنا/یزد رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این که دو ماه تا ماه رمضان سال آینده فرصت باقیست، تاکید کرد: مسئولان باید از اکنون برای برنامه‌ریزی لازم در راستای خروج از مهجوریت قرآن به‌صورت جدی بسیج شوند.

حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» امروز چهارشنبه ششم اسفندماه به صورت ویدئو کنفرانسی در اجلاسیه استانی نماز که به منظور تجلیل از فعالان این بخش در سالم کوثر استانداری یزد برگزار شد، نماز را اولین دستور خدا به پیامبران و آخرین وصیت انبیا خواند و اظهار کرد: قرآن کریم برای ذکر دو مصداق یعنی نماز و قرآن بیان شده و کسی که نسبت به قرآن و نماز بی‌توجه باشد، در زندگی دچار مشکل می‌شود.

وی در رابطه با قران نیز با اشاره به این که دو ماه تا ماه رمضان سال آینده فرصت باقیست، تاکید کرد: مسئولان باید ‌از این فرصت برای برنامه‌ریزی در راستای خروج قران از مهجوریت استفاده کنند و اگر قرار است برای قرآن اقدامی صورت گیرد از حالا تصمیم‌گیری شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این که قرآن کریم به‌خوبی در جامعه عرضه نشده، خاطرنشان کرد: اسلام برای تمام امور زندگی، برنامه دارد تا بتوانیم به‌خوبی و درستی زندگی کنیم.

وی با بیان این که متأسفانه برای نماز حتی چند دقیقه هم وقت نگذاشته‌ایم، گفت: البته باید برای هر صنفی تفسیری از قران نوشته شود تا همه بتوانند قرآن کریم را به‌ خوبی متوجه شوند و در زندگی خود به آن عمل کنند.

قرائتی به اهمیت توجه به نماز در مدارس نیز اشاره و اظهار کرد: رسانه ملی باید نسبت به تهیه فیلم‌های آموزشی در حوزه قرآن کریم و نماز برنامه‌هایی ارائه دهد.

وی افزود: در آستانه ماه رمضان باید اقدامی صورت گیرد تا قرآن کریم زنده شود، زیرا این کتاب الهی دارای نکات زیادی است؛ باید به گونه‌ای نکته‌سنجی در قرآن صورت گیرد تا دیگران به خوبی متوجه آن باشند.

قرائتی با بیان این که گروه تواشیح در هر شهری وجود دارد ولی گروه اذان وجود ندارد، بیان کرد: باید نسبت به انتخاب افراد در مساجد و فعالیت آن‌ها نظارت جدی‌تری داشته باشیم تا بتوان نسل‌های جوان را با شور و اشتیاق به سمت مساجد روانه کرده و سوق داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا