خروج از دولت توزیعی راه حل مشکلات کشور است

آذر 23, 1400
10 بازدید

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: راه حل مشکلات کشور خروج از دولت توزیعی و ورود به دولت تولیدی است. به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد هادی قوامی عصر امروز پنجشنبه، پنجم اردیبهشت ماه در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد […]

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: راه حل مشکلات کشور خروج از دولت توزیعی و ورود به دولت تولیدی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد هادی قوامی عصر امروز پنجشنبه، پنجم اردیبهشت ماه در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد افزود: دولت توزیعی ریشه همه مشکلاتی است که هم‌اکنون با آن‌ها مواجه هستیم .

وی راه حل مشکلات کشور را خروج از دولت توزیعی و ورود به دولت تولیدی دانست و اظهارکرد: 80 میلیون نفر از مردم مستقیما از طریق‌ یارانه‌ها از دولت حقوق  دریافت می‌کنند و اگر این یارانه‌ها به پروژه‌های نیمه‌تمام تزریق می‌شد امروز از تعدد این پروژه‌ها صحبت نمی‌کردیم .

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت توزیعی صدای نهادهای مدنی به درستی شنیده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: دولت تولیدی دولتی است که حکومت وابسته به مردم می‌شود و کارمندان هر استان دستمزد را از مالیاتی می‌گیرند که در همان استان تامین می‌شود .

قوامی با اشاره به اینکه دولت‌های ما وابسته به مردم نیستند و ما خدای فرصت‌سوزی در دنیا شده‌ایم، تصریح کرد: در دولت توزیعی، چالش‌ها و مشکلات تکرار می‌شود و در دور تسلسل حرکت می‌کنیم .

وی با بیان اینکه در کشور ما هم راستایی بین منافع فردی و جمعی و ملاحظات کوتاه مدت و بلندمدت وجود ندارد، با انتقاد از توزیع ارز 4200 تومانی در سال گذشته، ادامه داد: این تصمیمات دستوری و بدون ملاحظات فنی، خسارات زیادی به کشور وارد می‌کند و سال گذشته شاهد بودیم که ارز 4200 تومانی چه رانت‌هایی ایجاد کرد .

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در راستای رونق تولید، تسهیلات و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی نه تنها از بانک‌ها که از نظام بورس هم باید تامین شود .

قوامی با بیان اینکه کارآفرینان موتور محرکه حوزه تولید کشور هستند، بیان کرد: باید شرایط اجتماعی را برای کارآفرینان فراهم کنیم تا بتوانیم لوکوموتیو اقتصاد کشور را به حرکت درآوریم .

وی با اشاره به فرسوده شدن تجهیزات شرکت نفت گچساران، اضافه کرد: این تجهیزات متعلق به 50 سال قبل بوده و فرسوده شده و هر لحظه ممکن است حادثه ناگواری رخ داده و جان سرمایه‌هایی که در خدمت شرکت نفت هستند را بگیرد.

منبع: ايسنا