خبرنگاری شغلی خطرپذیر و آسیب پذیر است

مرداد 17, 1400
36 بازدید

  رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: خبرنگاران تحت تاثیر هیچ عاملی نباید قرار بگیرند و این موضوع برای آن‌ها هزینه زیادی ایجاد می‌کند تا بتوانند صادقانه و خارج از هر سوگیری اخبار را به گوش جامعه برسانند. محمد کافی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: جهاد دانشگاهی نهادی است که به نسبت سایر نهادهای انقلابی […]

خبرنگاری شغلی خطرپذیر و آسیب پذیر است

  رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: خبرنگاران تحت تاثیر هیچ عاملی نباید قرار بگیرند و این موضوع برای آن‌ها هزینه زیادی ایجاد می‌کند تا بتوانند صادقانه و خارج از هر سوگیری اخبار را به گوش جامعه برسانند.

محمد کافی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: جهاد دانشگاهی نهادی است که به نسبت سایر نهادهای انقلابی دیگر پایداری و اثری ماندگارتر دارد. به جهادگرانی که در حوزه علم و فناوری تلاش‌های گسترده‌ای می‌کنند خداقوت می‌گویم.

وی به مناسبت ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار، افزود: در دنیایی که اطلاعات و خبر حرف اول را می‌زند باید از خبرنگاران سپاسگزاری کرد. به همان نسبت که انعکاس اخبار مهم است خبر صحیح نیز اهمیت دارد. خبرنگاری شغلی خطرپذیر و آسیب پذیر است. به عبارتی دیگر خبرنگاران قشری از جامعه هستند که وظیفه‌ای سنگین را برعهده دارند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: خبرنگاران تحت تاثیر هیچ عاملی نباید قرار بگیرند و این موضوع برای آن‌ها هزینه زیادی ایجاد می‌کند تا بتوانند صادقانه و خارج از هر سوگیری اخبار را به گوش جامعه برسانند. کسب خبر صحیح و اخبار سره از ناسره کاری بسیار دشوار است. به خصوص در شرایط کنونی کشور، کاری بسیار سنگین است. به خبرنگاران عزیز در این روز خداقوت گفته و از زحماتشان تشکر می‌کنم.

کافی خاطرنشان کرد: همه اخبار مهم هستند و مخاطبان خاص خود را دارند. از آنجایی که فطرت انسان‌ها در کسب علم است، اخبار علمی و انعکاس آن علاوه بر روحیه بخشیدن به جامعه حس کنجکاوی و پژوهش را تقویت می‌کند. در نتیجه باعث می‌شود تا علم، پژوهش و فناوری بیش از هر زمان دیگر مورد توجه جامعه قرار گیرد. از همه خبرنگاران به ویژه خبرنگاران جهاد دانشگاهی و حوزه علم و فناوری سپاس ویژه دارم.

منبع: ايسنا