خاموشی های تابستان قم در سال گذشته بیش از حد استاندارد بود

آذر 22, 1400
10 بازدید

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت:قطع برق و خاموشی های تابستان قم در سال گذشته بیش از حد استاندارد بود. به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محسن بهشتی ظهر امروز در اولین جلسه رفع مشکلات برق شهرک های صنعتی قم و واحدهای تولیدی در سالن امام جواد(ع) استانداری بیان کرد: خاموشی ها در زمان […]

خاموشی های تابستان قم در سال گذشته بیش از حد استاندارد بود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت:قطع برق و خاموشی های تابستان قم در سال گذشته بیش از حد استاندارد بود.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محسن بهشتی ظهر امروز در اولین جلسه رفع مشکلات برق شهرک های صنعتی قم و واحدهای تولیدی در سالن امام جواد(ع) استانداری بیان کرد: خاموشی ها در زمان اوج مصرف برق، باید عادلانه باشد و قطع برق و خاموشی‌های تابستان قم در سال گذشته بیش از حد استاندارد بود.
وی اظهار کرد: با افزایش پست برق در قم باید از خاموشی های مکرر در اوج مصرف جلوگیری شود، قم در تامین زیرساخت‌ها، نیاز به افزایش پست برق دارد.
بهشتی عنوان کرد در حال حاضر 11 هکتار زمین جهت احداث 2 پست 63 و 230 کیلووات در منطقه پردیسان تخصیص داده شده است؛ با وجود تخصیص زمین، روند احداث این پروژه آغاز نشده است و برای عملیاتی شدن آن نیاز به همراهی مسئولان و برنامه ریزی راهبردی داریم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم افزود: یکی از پروژه های مهم در پردیسان قم، احداث بیمارستان هزار تخت خوابی است که در جهت بهره برداری از این طرح بزرگ، نیازمند تامین برق هستیم و باید این موضوع به زودی پیگیری شود، البته بنا بود یک ترانس برق پست ۲۳۰ سیکل ترکیبی در راستای تامین نیاز فعلی افزوده شود که هنوز امکان پذیر نشده است؛ توسعه مراکز درمانی در قم نیاز به توسعه پست‌های برق دارد تا در زمان پیک مصرف، دچار مشکل نشویم.
وی گفت: پست منوریل قم از سه سال پیش پیشرفت های فیزیکی داشته اما هم اکنون بلاتکلیف است و برای استفاده در تامین برق مترو در نظر گرفته شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم عنوان کرد: برنامه ریزی هایی در خصوص احداث دو پست 63 مگاواتی در حریم مرکز شهر قم و بلوار حرم تا حرم اتخاذ شده اما هنوز عملیاتی نشده است.
گفتنی است در این جلسه، مشکلات برق شهرک های صنعتی مسائل شهرک های صنعتی و گرانی قطعات برق و شرایط تحریم و اثرگذاری آن بر روی تولید مورد ارزیابی قرار گرفت.