خاطرات ۲۴۰۰ نفر از والدین شهدای لرستان ثبت می‌شود

مهر 18, 1400
25 بازدید

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به اینکه از ۹۱۵ آزاده لرستان ۸۴۰ نفر در قید حیات هستند، گفت: خاطرات ۲۴۳۵ نفر از والدین شهدای لرستان ثبت می‌شود. محمود زرین‌جویی در جریان دیدار معاون فرهنگی بنیاد شهید کشور با نماینده ولی‌فقیه در لرستان، اظهار کرد: کمیته شاهد و ایثارگران کنگره ۶۳۰۰ شهید […]

خاطرات ۲۴۰۰ نفر از والدین شهدای لرستان ثبت می‌شود

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به اینکه از ۹۱۵ آزاده لرستان ۸۴۰ نفر در قید حیات هستند، گفت: خاطرات ۲۴۳۵ نفر از والدین شهدای لرستان ثبت می‌شود.

محمود زرین‌جویی در جریان دیدار معاون فرهنگی بنیاد شهید کشور با نماینده ولی‌فقیه در لرستان، اظهار کرد: کمیته شاهد و ایثارگران کنگره ۶۳۰۰ شهید لرستان در سال گذشته و سال‌جاری برنامه‌های متعددی را اجرا و در دست اقدام دارد.

وی سرکشی و دیدار با خانواده‌های شهدا با درج لوگوی کنگره شهدای لرستان و تجلیل از خانواده‌های ایثارگر را از برنامه‌های این بنیاد ذیل برگزاری کنگره شهدای استان دانست و تصریح کرد: در هفته منابع طبیعی ۶۳۰۰ نهال به یاد ۶۳۰۰ شهید لرستان کاشته شد این در حالی‌است که نام‌گذاری میادین خیابان‌ها و ساختمان‌های ادارات به نام شهدا به‌طور جدی ادامه دارد.

زرین‌جویی از برگزاری همایش یادواره «لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» در لرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: یادواره‌های شهدای فتح خرمشهر و نیز شهدای حاج‌عمران مخصوص استان لرستان از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای برگزاری کنگره شهدای لرستان اجرایی شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان برگزاری همایش «لاله‌های سفید»، شهدای منا، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت لرستان را از دیگر اقدامات این بنیاد برشمرد و با اشاره به رونمایی از کتاب فرهنگ اعلام شهدای زن و کتاب سروقامتان ایثار، اضافه کرد: تاریخ شفاهی والدین شهدا باید به‌طور جدی پیگیری شود این در حالی‌است که ثبت خاطرات ۲۴۳۵ نفر از والدین شهدای لرستان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه از ۹۱۵ آزاده لرستان ۸۴۰ آزاده در قید حیات هستند به وجود ۲۷ حسینیه شاهد در استان لرستان اشاره کرد و افزود: این حسینیه‌ها مروج فرهنگ ایثار و شهادت هستند که به شکل مردمی مدیریت می‌شوند و نیازمند حمایت هستند.

زرین‌جویی با بیان اینکه لرستان ۷۶۶ تابلوی تبلیغاتی و با عناوین و تصاویر شهدا دارد که نیاز به بهسازی دارند، عدم تجهیز و بروزرسانی تجهیزات سالن‌های مخصوص جانبازان را از دیگر مشکلات این استان برشمرد و اضافه کرد: قهرمانان ورزشی ایثارگر باید تجلیل شوند که در این راستا نیازمند حمایت مرکز هستیم.

منبع: ايسنا