حمله هند به مراکز مرتبط با جماعت اسلامی در جامو و کشمیر

مرداد 18, 1400
35 بازدید

آژانس تحقیقات ملی هند اعلام کرد، در جریان پرونده به اصطلاح تامین مالی تروریسم به ده‌ها مکان مرتبط با سازمان مذهبی “جماعت اسلامی” در منطقه جامو و کشمیر حمله کرده است.  به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت هند سازمان “جماعت اسلامی” را به حمایت از جدایی طلبی در منطقه کشمیر تحت کنترل هند که در […]

حمله هند به مراکز مرتبط با جماعت اسلامی در جامو و کشمیر

آژانس تحقیقات ملی هند اعلام کرد، در جریان پرونده به اصطلاح تامین مالی تروریسم به ده‌ها مکان مرتبط با سازمان مذهبی “جماعت اسلامی” در منطقه جامو و کشمیر حمله کرده است.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت هند سازمان “جماعت اسلامی” را به حمایت از جدایی طلبی در منطقه کشمیر تحت کنترل هند که در قلب چندین دهه درگیری با پاکستان قرار دارد، متهم می‌کند.

آژانس تحقیقات ملی هند که اصلی‌ترین بازوی مقابله با تروریسم در این کشور محسوب می‌شود در بیانیه‌ای گفت: اعضای سازمان “جماعت اسلامی” پول‌هایی را در داخل و خارج از کشور از طریق کمک‌های اهدایی برای خیریه و فعالیت‌های رفاهی جمع‌آوری کرده‌اند اما این پول‌ها در واقع برای فعالیت‌های خشونت‌آمیز و جدایی‌طلبی استفاده می‌شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است: پول‌های جمع‌آوری شده توسط سازمان “جماعت اسلامی” به سازمان‌های تروریستی ممنوعه همچون “حزب‌ مجاهدین”، “لشکر طیبه” و دیگر سازمان‌ها از طریق شبکه‌های سازمان‌یافته اعضای سازمان جماعت اسلامی منتقل می‌شود.

آژانس تحقیقات ملی هند به ساختمان‌های رهبری سازمان “جماعت اسلامی”، اعضایش و همچنین انجمن‌هایی که توسط این سازمان اداره می‌شوند، حمله کرد.

این آژانس همچنین افزود: سازمان “جماعت اسلامی” جوانان تاثیرپذیر در کشمیر را تحریک و اعضای جدیدی را در منطقه جامو و کشمیر برای شرکت در فعالیت‌های جدایی‌طلبی استخدام کرده است.

دولت هند بیش از دو سال پیش پس از یک حمله شبه‌نظامی در کشمیر سازمان “جماعت اسلامی” را یک سازمان ممنوعه اعلام کرد؛ حمله‌ای که یک گروه شبه‌نظامی مستقر در پاکستان مسئولیت آن را برعهده گرفت و در آن ۴۰ سرباز هندی کشته شدند.

این در حالی است که سازمان “جماعت اسلامی” هنوز در این باره هیچ اظهارنظری نکرده است.

منبع: ايسنا