حماس: مقاومت قادر به مقابله با شهرک‌نشین‌ها است

دی 8, 1400
132 بازدید

جنبش حماس تاکید کرد، مقاومت با تمامی اشکالش و در راس آنها مقاومت مسلحانه می‌تواند شهرک‌نشین‌ها را از حملاتشان بازدارد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، پس از درگیری‌ها میان ساکنان شهرک برقه در شمال کرانه باختری با سربازان اسرائیلی که موجب زخمی شدن ده‌ها فلسطینی شد، عبدالحکیم حنینی، از رهبران حماس […]

حماس: مقاومت قادر به مقابله با شهرک‌نشین‌ها است

جنبش حماس تاکید کرد، مقاومت با تمامی اشکالش و در راس آنها مقاومت مسلحانه می‌تواند شهرک‌نشین‌ها را از حملاتشان بازدارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، پس از درگیری‌ها میان ساکنان شهرک برقه در شمال کرانه باختری با سربازان اسرائیلی که موجب زخمی شدن ده‌ها فلسطینی شد، عبدالحکیم حنینی، از رهبران حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد: مقاومت با تمامی اشکالش و در راس آنها مقاومت مسلحانه قادر است مانع شهرک‌نشین‌ها شده و حملات آنها را متوقف سازد.

حنینی اظهار کرد: عملیات تیراندازی که نیروهای دلاور ما اجرا می‌کنند، چیزی به جز یک پیام اولیه نیست و دشمن باید برای یک نبرد همه‌جانبه با تمامی گروه‌های مردم ما با هدف بیرون راندن اشغالگران و شهرک‌نشین‌ها و ریشه کن کردن آنها، خود را آماده کند.

این رهبر حماس در ادامه از فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری و قدس خواست از شهرک برقه پشتیبانی کرده و در نبردی که ساکنان این شهرک در دفاع از مردم و مقدسات فلسطین وارد آن شده‌اند، به آنها کمک کنند.

در درگیری‌های عصر شنبه در این شهرک، ۱۳۸ فلسطینی به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی و شلیک گاز اشک‌آور زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

همزمان با این درگیری‌ها، گروه‌های شهرک‌نشین برای تظاهرات “بازگشت به شهرک حومش” (تخلیه شده در سال ۲۰۰۵) و تجمع در روستای برقه فراخوان‌هایی را منتشر کرده بودند.

هیات مقابله با شهرک سازی‌های اسرائیل، وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین در بیانیه کوتاهی تاکید کرد، رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی رسماً لغو راهپیمایی گروه‌های استعمارگر را اعلام کند.

هفته گذشته حملات شهرک‌نشین‌های اسرائیلی به برخی روستاهای فلسطینی واقع در استان نابلس افزایش یافتند.

طبق آماری که جنبش حقوقی “صلح اکنون” رژیم صهیونیستی ارائه کرده، حدود ۶۶۶ هزار شهرک‌نشین در ۱۴۵ شهرک بزرگ و ۱۴۰ شهرک بدون مجوز در کرانه باختری ازجمله قدس شرقی سکونت دارند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , ,