حضور 37 گردشگر از 9 کشور در جشن خیابانی یزد + تصاویر

آذر 22, 1400
11 بازدید

ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به برگزاری مراسم جشن ولادت حضرت مهدی (عج) برای گردشگران خارجی شهر جهانی گفت: یزد در این برنامه میزبان ۳۷ گردشگر خارجی از ۹ کشور دنیا بود. «سید مصطفی فاطمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به برگزاری جشن میلاد حضرت مهدی (عج) برای […]

حضور 37 گردشگر از 9 کشور در جشن خیابانی یزد + تصاویر

ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به برگزاری مراسم جشن ولادت حضرت مهدی (عج) برای گردشگران خارجی شهر جهانی گفت: یزد در این برنامه میزبان ۳۷ گردشگر خارجی از ۹ کشور دنیا بود.

«سید مصطفی فاطمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به برگزاری جشن میلاد حضرت مهدی (عج) برای گردشگران خارجی شهر جهانی، اظهار کرد: این برنامه که توسط کمیته گردشگری معنوی و مذهبی استان یزد برگزار شد، پذیرای ۳۷ گردشگر خارجی از کشورهای آلمان، کره جنوبی، ایتالیا، رومانی، فرانسه، بلژیک، نیوزلند، سنگاپور و پرتغال بود.

وی افزود: این برنامه با مقدماتی از زندگانی و معرفی حضرت مهدی (عج) آغاز شد و در ادامه علل غیبت این امام، فلسفه غیبت و انتظار از نگاه شیعه و حتی شباهت‌های این حضرت به حضرت مسیح (ع) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این مسئول از توزیع بروشورهایی به منظور آشنایی و شناخت بیشتر گردشگران با منجی و همچنین وجه تشابه حضرت مسیح (ع) و امام زمان (عج) به عنوان یکی از بخش‌های این برنامه یاد کرد و گفت: در بخش دیگری از این مراسم که در سالن اجتماعات اداره کل میراث فرهنگی استان و با حضور فرماندار یزد برگزار شد، گردشگران خارجی با برش کیک تولد، میلاد آن حضرت را جشن گرفتند.

وی ادامه داد: گردشگران پس از این مراسم، به تماشای جشن‌های خیابانی و کارناوال‌های شادی مستقر در خیابان مهدی (عج) رفتند و با خاطره‌ای خوش و به یادماندنی از مراسم این امام معصوم (ع) به اقامتگاه‌های خود بازگشتند.

فاطمی در پایان از فعالیت کمیته گردشگری معنوی و مذهبی در اشاعه فرهنگ صلح و مهرپروری ایرانی‌اسلامی به گردشگران خارجی قدردانی و خاطرنشان کرد: این کمیته در تمام مناسبات مذهبی و معنوی، برنامه‌هایی را برای گردشگران خارجی تدوین و برنامه‌ریزی کرده است تا با این اقدام سهم کوچکی در توسعه فرهنگ مهرپروری کشورمان داشته باشد.

انتهای پیام

منبع: ايسنا