حضور پلیس فتای ایران در پویش جهانی اینترپل با عنوان «فقط با یک کلیک»

مهر 25, 1400
76 بازدید

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا از شرکت پلیس فتای ایران در پویش جهانی # فقط یک کلیک (JustOneClick#) با موضوع آگاه سازی عمومی پیرامون جرایم سایبری خبر داد .   سیروس دالوند با اشاره به خبر پویش جهانی # فقط یک کلیک (JustOneClick#) که اخیرا توسط سازمان اینترپل طراحی شده و […]

حضور پلیس فتای ایران در پویش جهانی اینترپل با عنوان «فقط با یک کلیک»

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا از شرکت پلیس فتای ایران در پویش جهانی # فقط یک کلیک (JustOneClick#) با موضوع آگاه سازی عمومی پیرامون جرایم سایبری خبر داد .

  سیروس دالوند با اشاره به خبر پویش جهانی # فقط یک کلیک (JustOneClick#) که اخیرا توسط سازمان اینترپل طراحی شده و در سراسر دنیا در حال اجرا است، اظهار کرد: این پویش با موضوع  آگاه سازی عمومی پیرامون جرایم سایبری به مدت سه هفته از ۱۲ تا ۳۰ مهرماه  برگزار می شود.
وی افزود: با توجه به ارزیابی تهدیدات سایبری، این پویش بر روی سه موضوع باج افزار، فیشینگ یا کلاهبرداری سایبری و هک ایمیل تجاری  (BEC) متمرکز است.
معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا مهمترین اهداف این پویش را افزایش آگاهی های عمومی از تهدیدات برجسته سایبری ،ارتقاء بهداشت سایبری افراد و سازمان‌ها در سراسر جهان و افزایش همکاری‌ها و مشارکت‌ها از طریق انجام فعالیت‌های مشترک و اشتراک اطلاعات برشمرد .
سرهنگ دالوند اظهار کرد:  در این پویش تولیدات سازمان جهانی اینترپل به صورت ویدئو، اینفوگرافی‌، مقاله و… همراه با هشتگ یکسان در بین کشورها به اشتراک گذاشته می شود تا پلیس های سایبری در سراسر دنیا به صورت هماهنگ این اطلاعات را در وبسایت و شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، وی همچنین اظهار کرد: پلیس سایبری جمهوری اسلامی ایران نیز همگام با سایر پلیس های سایبری به صورت فعال در این پویش شرکت دارد و طرح ها و پوسترهای طراحی شده مرتبط با موضوعات را به دبیرخانه پویش ارسال کرده و همزمان طرح های دریافتی را برای انتشار در وبسایت پلیس فتا، ترجمه و بازطراحی می کند.


منبع: ايسنا