حضور پارک‌های فناوری در کنار مراکز آموزش عالی، ارتباط صنعت و دانشگاه را بهبود می‌بخشد

آذر 22, 1400
17 بازدید

عملیات احداث نیروگاه ۲۰ مگاواتی خورشیدی، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان استان فارس در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، آغاز شد. به گزارش ایسنا، عملیات اجرایی احداث نیروگاه ۲۰ مگاواتی خورشیدی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز امروز سه شنبه سوم اردیبهشت، با حضور وزیر علوم و جمعی از مسئولان ارشد استان فارس و […]

حضور پارک‌های فناوری در کنار مراکز آموزش عالی، ارتباط صنعت و دانشگاه را بهبود می‌بخشد

عملیات احداث نیروگاه ۲۰ مگاواتی خورشیدی، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان استان فارس در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، آغاز شد.

به گزارش ایسنا، عملیات اجرایی احداث نیروگاه ۲۰ مگاواتی خورشیدی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز امروز سه شنبه سوم اردیبهشت، با حضور وزیر علوم و جمعی از مسئولان ارشد استان فارس و رئیس و معاونان دانشگاه شیراز آغاز شد.

پروژه نیروگاه خورشیدی دانشکده کشاورزی قرار است در قالب دو نیروگاه ۱۰ مگاواتی و طی مدت ۶ ماه احداث شود و اعتبار مورد نیاز برای اجرای آن ۲۰ میلیون یورو برآورد شده است.

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این آیین با تاکید بر اینکه دانشگاه باید با بکارگیری تمام ظرفیت‌ها، علم و ثروت برای جامعه تولید کند، سرمایه گذاری در مسیر تجهیز و توسعه فعالیت‌های دانشگاهی را موجب رشد کل جامعه دانست.

غلامی با بیان اینکه بسیاری از فعالیتهای انجام شده در دانشگاه‌ها، ابعاد و تاثیری جهانی دارد، گفت: بسیاری از دانشگاه‌ها در کشور گام‌های خوبی برای تامین منابع مالی مورد نیاز برداشته‌اند.

وی توانمندسازی دانشگاه‌ها برای تامین منابع مالی مورد نیاز را از رویکردهای وزارت علوم بیان و اضافه کرد: همانگونه که در برنامه ششم توسعه مطرح شده، هر واحد آموزش عالی باید با استفاده از ظرفیت‌های خود هم در زمینه تولید علم و هم در بحث تولید ثروت تلاش کند.

وزیر علوم با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف علمی، بازدهی و سودآوری مناسبی خواهد داشت، اهتمام استان فارس برای جذب سرمایه گذار علمی را ویژه خواند و گفت: سودآوری سرمایه گذاری در زمینه علمی، نسل امروز و آیندگان را بهره مند خواهد کرد.

غلامی همچنین مراکز رشد را عاملی برای توسعه ارتباط بین علم و صنعت دانست و با اشاره به وجود بیش از ۱۹۶ مرکز رشد در کنار دانشگاه‌ها در کشور، این واحدها را مراکزی برای کسب ثروت نیز ارزیابی کرد.

وزیر علوم با اشاره به فعال بودن ۴۳ پارک علم و فناوری در کشور و بهره مندی این پارکها از جوانان نخبه، گفت: اگر پارک‌های علم و فناوری در کنار مراکز آموزش عالی قرار گیرند، ارتباط صنعت و دانشگاه بهتر از گذشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، همزمان با آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۲۰ مگاواتی خورشیدی در دانشکده کشاورزی شیراز، عملیات اجرایی دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی خورشیدی نیز در شهرستان‌های آباده و نیریز استان فارس به شکل ویدئوکنفرانسی شروع شد.

انتهای پیام