حضور وزیر ورزش و رییس کمیته المپیک در اردوی کشتی/ سلطانی فر: دبیر آبرویش را برای کشتی گذاشت

آبان 18, 1400
11 بازدید

وزیر ورزش و جوانان، رییس کمیته ملی المپیک و معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده محل برگزاری اردوی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی حضور یافتند. به گزارش ایسنا، در این دیدار علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، گزارشی از آخرین مراحل آماده سازی تیم های […]

حضور وزیر ورزش و رییس کمیته المپیک در اردوی کشتی/ سلطانی فر: دبیر آبرویش را برای کشتی گذاشت

وزیر ورزش و جوانان، رییس کمیته ملی المپیک و معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده محل برگزاری اردوی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی حضور یافتند.

به گزارش ایسنا، در این دیدار علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، گزارشی از آخرین مراحل آماده سازی تیم های ملی کشتی برای حضور در المپیک توکیو داد.

وی با تشکر از حمایت های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک تصریح کرد: در ۲ سال گذشته، همکاری وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون کشتی بی نظیر بوده و بعنوان کسی که چندین سال در ورزش کشور هستم باید بگویم که ارتباط خیلی خوبی بین ما برقرار بود.

دبیر با قدردانی از کادر فنی تیم‌های ملی گفت: به شخصه از محمد بنا و غلامرضا محمدی تشکر می کنم چرا که تیم های یازدهم و نهم دنیا را تحویل گرفتند اما در مدت دو سال گذشته برای این تیم ها زحمت زیادی کشیده شد و امروز ما با ۱۱ سهمیه راهی المپیک می‌شویم و این موفقیتی بود که فکر نمی‌کردم دست یافتنی باشد، اما با کار خوب این عزیزان به آن رسیدیم.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: کشتی چند ماهی را به خاطر شرایط کرونا تعطیل بود و پس از آن نیز حدود ۹ ماه اردوی سنگین و با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ شرایط قرنطیه برگزار شد، تحمل این اردوهای سخت از نظر شرایط تمرینی و روحی روانی به دلیل احتمال ابتلا به کرونا، از سوی کشتی گیران و کادر فنی قابل قدردانی است.

وی با اشاره به اجرای چرخه انتخابی تیم های ملی گفت: این بی سابقه بود که برای حضور در المپیک هر ۶ وزن آزاد و هر ۶ وزن فرنگی چرخه ی انتخابی را طی کردند.

دبیر خاطرنشان کرد: با اینکه زمان زیادی برای آماده سازی نداشتیم اما به کسب موفقیت در المپیک توکیو امیدواریم و دلیل آن این است که هم مربیان و هم کشتی گیران زحمت کشیدند و تمام زندگی خود را برای موفقیت در این بازی ها گذاشتند.

در ادامه این بازدید مسعود سلطانی فر نیز خطاب به ملی پوشان و کادر فنی گفت: برای کسب مدال در المپیک استرس نداشته باشید، زحماتی که شما در این چند مدت کشیده‌اید بر کسی پوشیده نیست و از نظر ملت ایران شما قهرمانید و برای مردم عزیز هستید.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: تمام توانمان را بر این موضوع متمرکز کردیم  که شما بتوانید راحت تمرین و راحت استراحت کنید و نگاه ما یک نگاه حمایتی بود.

وی ادامه داد: تا جایی که توانستیم، تلاش کردیم که در کنار کشتی گیران باشیم و کمک های مالی را نیز به صورت ماهیانه برای آن ها داشتیم اما به غیر از این کمک ها در نظر داریم که پیش از حضور در المپیک توکیو، یک مبلغ دیگری نیز به مربیان و کشتی گیران اعزامی به این بازی‌ها اهداء کنیم.

سلطانی فر با تقدیر از عملکرد فدراسیون کشتی گفت: از دبیر تشکر می‌کنم که در دو سال گذشته، زندگی، سلامتی و آبرویش را برای کشتی و موفقیت آن گذاشته است.

وی در پایان برای کاروان ورزش ایران به ویژه کشتی گیران در المپیک توکیو آرزوی موفقیت کرد و گفت: امیدوارم که با تلاش و همت و توکل بتوانید، بار دیگر برای کشور عزیزمان افتخارآفرین باشید.

گفتنی است تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان کمتر از یک ماه دیگر در بازی‌های المپیک توکیو به میدان می‌روند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا