حضور هنرمندان کرمانی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

آذر 25, 1400
70 بازدید

ایسنا/کرمان معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از حضور هنرمندان صنایع‌دستی این استان در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی از تاریخ 5 تا 8 اسفندماه ‌جاری خبر داد. “کاظم حسین زاده” افزود: هفت هنرمند صنایع‌دستی در رشته‌های پته‌دوزی، گلیم‌بافی، سوزن‌دوزی بلوچ و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در چهاردهمین نمایشگاه […]

حضور هنرمندان کرمانی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

ایسنا/کرمان معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از حضور هنرمندان صنایع‌دستی این استان در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی از تاریخ 5 تا 8 اسفندماه ‌جاری خبر داد.

“کاظم حسین زاده” افزود: هفت هنرمند صنایع‌دستی در رشته‌های پته‌دوزی، گلیم‌بافی، سوزن‌دوزی بلوچ و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران شرکت می‌کنند.

وی اظهار کرد: استان کرمان هرساله حضور پررنگی در نمایشگاه بین‌المللی تهران دارد زیرا این استان در حوزه صنایع‌دستی دارای ظرفیت‌های ملی و جهانی است که می‌تواند به مردم داخل و خارج از کشور معرفی کند.

حسین زاده بیان کرد: حضور در نمایشگاه بین‌المللی تهران علاوه بر معرفی صنایع‌دستی هنرمندان کرمانی به عرضه این آثار هنری کمک زیادی می‌کند و بازار فروش خوبی برای آنها به وجود می‌آورد.

وی گفت: هنرمندان کرمانی در طول سال در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی زیادی شرکت می‌کنند که متاسفانه در ماه‌های گذشته این حضور به دلیل شیوع کرونا کم رنگ‌تر شده که تاثیر زیادی بر روی اشتغال هنرمندان گذاشته است.

حسین زاده با تاکید بر اینکه هنرمندان صنایع‌دستی استان کرمان در 74 رشته مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: رشته‌های شاخص صنایع‌دستی این استان شامل پته‌دوزی، گلیم‌بافی، چاقوسازی، شال‌بافی، حصیربافی، قلم‌زنی مس، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، گلیم‌بافی می‌شود.

منبع:ایسنا

برچسب‌ها:, , , ,