“حذف ترم” یا “طولانی تر شدن ترم” نداریم

آذر 2, 1400
19 بازدید

عکس دریافتی است دانشگاه خوارزمی ضمن ابلاغ مصوبه ای اعلام کرد این دانشگاه در نیم سال تحصیلی جاری “حذف ترم” یا “طولانی تر شدن ترم ” نخواهد داشت. به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه خوارزمی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ بر اساس ابلاغ معاونت آموزشی وزارت علوم، دستور هیات رییسه دانشگاه و نظرات اخذ […]

"حذف ترم" یا "طولانی تر شدن ترم" نداریم
عکس دریافتی است

دانشگاه خوارزمی ضمن ابلاغ مصوبه ای اعلام کرد این دانشگاه در نیم سال تحصیلی جاری “حذف ترم” یا “طولانی تر شدن ترم ” نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، معاونت آموزشی دانشگاه خوارزمی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ بر اساس ابلاغ معاونت آموزشی وزارت علوم، دستور هیات رییسه دانشگاه و نظرات اخذ شده از شورای برخی دانشکده ها شورای مدیران معاونت آموزشی مصوب آموزش نیم سال جاری را تصویب کرد.

در جلسه این شورا همچنین مصوب شد، تا اعلام مصوبه رسمی دولت مبنی بر بازگشایی دانشگاه ها و امکان برگزاری کلاس های حضوری، تمام درس های نظری همه مقاطع و همه اساتید دانشگاه خوارزمی (تمام وقت و مدعو) به صورت مجازی از طریق سامانه مدیریت آموزش دانشگاه (سماد) به آدرس https://lms.khu.ac.ir/  برگزارشود و استفاده از شیوه های دیگر از تاریخ یکم اردیبهشت ۹۹ قابل قبول نیست.

در این مصوبه آمده است: در خصوص کلاس های عملی (آزمایشگاه و کارگاه) و امتحانات در صورت تداوم وضعیت موجود، متناسب شرایط تصمیم گیری و اعلام خواهد شد، با این حال توصیه می شود که حداقل مباحث نظری و بخش هایی که در سامانه مجازی دانشگاه قابلیت اجرا دارد با استفاده از این سامانه تدریس شود.

همچنین کلاس هایی که تا به حال به شیوه هایی دیگر غیر از سماد (سامانه مجازی دانشگاه)برگزار شده است در صورت تایید گروه و دانشکده مورد پذیرش است.

حذف ترم و یا طولانی تر کردن ترم به علت مشکلات پشتیبانی کلاس ها و نبود امکانات ضروری رفاهی دانشجویان امکانپذیر نیست.

طبق مصوبه دانشگاه خوارزمی، هر دو شیوه برخط و برون خط قابل قبول است. در شیوه برون خط باید حداقل از یک پاورپوینتی که صداگذاری شده باشد استفاده شود و بصورت منظم دانشجو ارزیابی شود. لازم است حداقل یک پنجم جلسات برای رفع اشکال به شیوه برخط باشد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا