حاشیه‌ای در تیم‌های ملی کشتی نداریم

آذر 4, 1400
9 بازدید

ایسنا/کرمانشاه به گفته دبیر فدراسیون کشتی گفت: شرایط در تیم های ملی کشتی خوب است و حاشیه ای هم نداریم. سیدجلال عسگری در حاشیه برگزاری مجمع  انتخابات ریاست هیات کشتی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به بالا بودن هزینه های سالانه کشتی ایران، اظهارکرد: اگر قرار است مسابقات کشتی را در پنج […]

حاشیه‌ای در تیم‌های ملی کشتی نداریم

ایسنا/کرمانشاه به گفته دبیر فدراسیون کشتی گفت: شرایط در تیم های ملی کشتی خوب است و حاشیه ای هم نداریم.

سیدجلال عسگری در حاشیه برگزاری مجمع  انتخابات ریاست هیات کشتی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به بالا بودن هزینه های سالانه کشتی ایران، اظهارکرد: اگر قرار است مسابقات کشتی را در پنج رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان در دو بخش آزاد و فرنگی برگزار کنیم، باتوجه به بالا بودن هزینه برگزاری این مسابقات، بودجه وزارت ورزش هم نمی تواند کفاف این مسابقات را بدهد.

وی تصریح کرد: البته وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در این زمینه کمک هایی دارند و رئیس فدراسیون هم باتوجه به ارتباطاتی که  دارد، اسپانسرهایی را پای کار آورده، اما باید قبول کنیم، برای برگزاری روتین این مسابقات به بودجه زیادی نیاز است.

دبیر فدراسیون کشتی افزود: طبق برآوردهایی که انجام داده ایم سالانه حدود 60 میلیارد تومان بودجه مورد نیاز فدراسیون کشتی است تا بتوانیم فقط امور جاری را در طول سال بگذرانیم.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود از سال گذشته که آقای دبیر به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد، مسابقات را منظم برگزار کردیم و به تمامی مسابقات برون مرزی اعزام داشتیم تا اینکه اواخر سال به شیوع بیماری کرونا برخوردیم.

عسگری با بیان اینکه فدراسیون از فرصت شیوع بیماری کرونا برای تقویت زیرساخت های خود استفاده کرد و بیکار ننشست، گفت: در این مدت خانه شماره یک و دو کشتی را بعد از حدود 20 سال مرمت و بازسازی کردیم که درحال حاضر سالن شماره یک که به نام شهید ابراهیم هادی نامگذاری شده، میزبان تمرینات کشتی گیرانی است که قرار است به مسابقات جهانی اعزام شوند.

وی بااشاره به نامگذاری خانه شماره دو کشتی به نام شهید مصطفی صدرزاده، اعلام کرد: عملیات مرمت و بازسازی این خانه کشتی هم درحال انجام است و می توان گفت جزو بهترین خانه های کشتی دنیا خواهد بود که ظرف دوماه آینده آن را افتتاح خواهیم کرد.

دبیر فدراسیون کشتی به تدوین سند راهبردی کشتی اشاره ای کرد و گفت: همچنین در این دوران کرونا سند راهبردی کشتی توسط رئیس فدراسیون تدوین شد و به مدت هشت سال چه ایشان در راس فدراسیون باشد و چه نباشد، لازم الاجراست و اتفاقات خوبی را در کشتی کشورمان رقم می زند.

وی در ادامه به تشریح آخرین وضعیت اردوی تیم های ملی هم اشاره داشت و افزود: اردوهای تیم های ملی بصورت منظم درحال برگزاری است و هم اکنون نیز ششمین مرحله اردوی مسابقات گزینشی و آسیایی درخانه شهید ابراهیم همت برگزار می شود و با برنامه ریزی هایی که داریم، بعد از تعطیلات عید اعزام تیم ها به مسابقات برون مرزی نیز انجام می گیرد.

عسگری در پاسخ به سوالی درخصوص وجود برخی حواشی در تیم های ملی هم گفت: شرایط در تیم های ملی خوب است و حاشیه ای هم نداریم، البته طبیعی است چون کشتی ورزش اول کشور است، توقع مردم نسبت به آن زیاد است و فدراسیون هم طبق شرح وظایف خود کارها را پیش می برد.

وی بااشاره به حضور ملی پوشان کشتی ایران در دو مسابقه برون مرزی در کشورهای اکراین و ایتالیا، افزود: اعزام به این مسابقات بنا به درخواست سرمربیان تیم های ملی صورت گرفته، البته در شرایط حال حاضر اولویت ما کسب سه سهمیه کشتی آزاد و سه سهمیه کشتی فرنگی است که باقی مانده است.

دبیر فدراسیون کشتی اضافه کرد: نحوه انتخاب کشتی گیران برای اعزام به المپیک توکیو طبق نظر سرمربیان و عملکرد کشتی گیران در مسابقات مختلف خواهد بود.

وی در پایان از برگزاری مسابقات جام تختی در خردادماه خبردادو گفت: شهر چابهار در استان سیستان و بلوچستان میزبان این مسابقات در هر دو بخش کشتی آزاد و فرنگی خواهد بود و جزییات آن را هفته آینده اعلام می کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا