جهاد دانشگاهی پایه‌گذار مسابقات مناظره دانشجویی است

مرداد 23, 1400
8 بازدید

 دبیر اجرایی چهارمین دوره مسابقات گفتمان دانشجویی گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان مبدع و پایه‌گذار مسابقات مناظره دانشجویی در میان دانشگاه‌ها شناخته می‌شود و به همین دلیل است که در استان‌ها واحدهای جهاد دانشگاهی فعال است. مهندس احمد افروغی امروز عصر در چهارمین دوره از برگزاری جلسات گفتمان دانشجویی با موضوع مهارت، کارآفرینی و جهش […]

جهاد دانشگاهی پایه‌گذار مسابقات مناظره دانشجویی است

 دبیر اجرایی چهارمین دوره مسابقات گفتمان دانشجویی گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان مبدع و پایه‌گذار مسابقات مناظره دانشجویی در میان دانشگاه‌ها شناخته می‌شود و به همین دلیل است که در استان‌ها واحدهای جهاد دانشگاهی فعال است.

مهندس احمد افروغی امروز عصر در چهارمین دوره از برگزاری جلسات گفتمان دانشجویی با موضوع مهارت، کارآفرینی و جهش تولید در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی اجرایی دانشگاه‌ها در استان‌ها، در کنار دانشگاه جامع علمی کاربردی قرار گرفته است.

وی افزود: یکی از دغدغه‌ها و درد مشترک همه روسای مراکز علمی کاربردی، مراکز دانشگاهی، کارشناسان و مسئولان آموزش عالی استقبال نه چندان مناسب دانشجویان از مسابقات، رویدادها و برنامه‌های فرهنگی است. با این حال از این دوره مسابقات مناظرات دانشجویی استقبال خوبی شد و در مقایسه با سایر استان‌ها، خوشبختانه مسابقات مناظره دانشجویی در واحد خراسان رضوی با مشارکت تعداد زیادی از دانشجویان همراه شد؛ به طوری که این دوره یکی از بهترین مسابقاتی بود که تاکنون برگزار شده است.

رییس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد تصریح کرد: طبیعی است که در برگزاری هر مسابقه ورزشی، فرهنگی و پژوهشی اختلافاتی به وجود آید؛ در مسابقات مناظرات دانشجویی در صورت بروز چنین اختلافاتی انتظار این است که به جهت ساختار علمی حاکم بر رقابت‌ها، احترام به یکدیگر پررنگ‌تر باشد. در واقع با توجه به اینکه دانشجویان از سطح آگاهی و شعور بالاتری برخوردار هستند، باید به ساختارها و درک علمی احترام گذاشته شود.

وی بیان کرد: باید توجه داشت دانشجویان با شرکت در مسابقات مناظره دانشجویی دستاوردهای خوبی کسب می‌کنند که برد و باخت را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. دور اول چهارمین دوره گفتمان دانشجویی با موضوع مهارت، کارآفرینی و جهش تولید، با شرکت ۱۴ تیم و در قالب هفت گروه موافق و مخالف آغاز شده است. در این دوره از مسابقات ۱۰ استاد از دانشگاه‌های مختلف که عمدتا اساتید مراکز علمی کاربردی هستند، به عنوان داور بر رقابت‌ها نظارت داشتند.

دبیر اجرایی چهارمین دوره مسابقات گفتمان دانشجویی در خصوص نتایج این دوره از مسابقات مناظرات دانشجویی خاطرنشان کرد: در مرحله نهایی چهارمین دوره مسابقات گفتمان دانشجویی شاهد رقابت میان دو گفتمان گروه‌های «جهاد دانشگاهی» یک و «تصمیم یار توس» بودیم. همچنین تیم‌های «جهاددانشگاهی دو» و «شکوه مهر» در رده‌بندی با یکدیگر رقابت کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه تیم شکوه مهر در چهارمین دوره مسابقات حضور نداشت، تیم جهاد دانشگاهی دو به همین واسطه به رتبه سوم این دوره از مسابقات دست یافت.

منبع:ایسنا