جهاددانشگاهی به تربیت نیروهای جهادی اهتمام داشته باشد

مرداد 17, 1400
55 بازدید

  مدیر کل مدیریت بحران استانداری یزد یکی از رسالتهای مهم جهاددانشگاهی که بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد را تربیت نیروهای جهادی ذکر کرد و گفت: قطعاً رویکرد جهادی و مردمی بودن جهاددانشگاهی مورد اهتمام بیشتر دولت سیزدهم قرار خواهد گرفت. «احسان بالاکتفی» امروز یکشنبه به مناسبت چهل و یکمین سالروز تشکیل جهاددانشگاهی در […]

جهاددانشگاهی به تربیت نیروهای جهادی اهتمام داشته باشد

  مدیر کل مدیریت بحران استانداری یزد یکی از رسالتهای مهم جهاددانشگاهی که بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد را تربیت نیروهای جهادی ذکر کرد و گفت: قطعاً رویکرد جهادی و مردمی بودن جهاددانشگاهی مورد اهتمام بیشتر دولت سیزدهم قرار خواهد گرفت.

«احسان بالاکتفی» امروز یکشنبه به مناسبت چهل و یکمین سالروز تشکیل جهاددانشگاهی در دیدار با «فاطمه سعادتجو» رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان یزد ضمن استماع گزارش دستاوردها و ظرفیتهای این نهاد انقلابی به فلسفه تشکیل جهاددانشگاهی اشاره و اظهار کرد: یکی از اهداف ایجاد جهاددانشگاهی تربیت نیروهای جهادی بوده و به نظر می‌رسد علی‌رغم اقدامات موثر آن، گاهاً از این رسالت بنا به دلایلی دور افتاده است که با اهتمام به آن می‌تواند جایگاه بهتری را به این نهاد انقلابی ببخشد.

وی افزود: قطعاً رویکرد جهادی و مردمی بودن جهاددانشگاهی در دولت سیزدهم بیشتر از دوره‌های گذشته مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بالاکتفی همچنین با اشاره به تنوع بالای فعالیتهای جهاددانشگاهی استان یزد، گفت: جهاددانشگاهی باید به طور تخصصی‌تر در برخی حوزه‌های به ویژه در حوزه فرهنگ‌سازی ورود داشته باشد چرا که در جامعه امروز با ضعف فرهنگی دربسیاری از بخش‌ها مواجه هستیم و جهاددانشگاهی می‌تواند در کنار رسالتهای اصلی خود به مباحث بحرانی جامعه در بخش فرهنگی اهتمام بیشتری داشته باشد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری در پایان خواستار تعامل بیشتر جهاددانشگاهی و مدیریت بحران استان در حوزه‌های مختلف از پژوهشی، فرهنگی و اموزشی شد.

منبع: ايسنا