جمع‌آوری موتورتلمبه‌های غیرمجاز پایین‌دست سد ایوشان

مرداد 23, 1400
7 بازدید

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از جمع‌آوری موتورتلمبه‌های غیرمجاز پایین‌دست سد ایوشان واقع در زاغه خبر داد. داریوش حسن‌نژاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش و پیگیری‌های معاونت حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای، مدیر، کارشناسان و گروه‌های گشت و بازرسی منابع آب خرم‌آباد و پیگیری‌های دادستان و فرماندار این شهرستان، رئیس دادگاه بخش […]

جمع‌آوری موتورتلمبه‌های غیرمجاز پایین‌دست سد ایوشان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان از جمع‌آوری موتورتلمبه‌های غیرمجاز پایین‌دست سد ایوشان واقع در زاغه خبر داد.

داریوش حسن‌نژاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش و پیگیری‌های معاونت حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای، مدیر، کارشناسان و گروه‌های گشت و بازرسی منابع آب خرم‌آباد و پیگیری‌های دادستان و فرماندار این شهرستان، رئیس دادگاه بخش زاغه، فرمانده ناجا در لرستان و خرم‌آباد و همچنین سایر نهادهای نظارتی و در راستای حفظ و صیانت از منابع آب و برخورد با متخلفان و جلوگیری از تنش‌های اجتماعی در منطقه و احقاق حقوق حقابه‌داران پایین‌دست سد ایوشان تعدادی از مهمترین موتورتلمبه‌های غیرمجاز پایین‌دست سد ایوشان جمع‌آوری شد.

وی ادامه داد: با جمع‌آوری پنج دستگاه موتورتلمبه غیرمجاز از برداشت غیر مجاز آب از کانال تحت پوشش شبکه پایاب و همچنین رودخانه خروجی از سد برای آبیاری حدود ۳۰۰ هکتار از کشت‌های آبدوست غیرمجاز(سیب زمینی) در منطقه جلوگیری شد.

حسن‌نژاد یادآور شد: در یک ماه گذشته چندین بار به صاحبان موتور تلمبه‌های غیرمجاز تذکر و اخطار داده شده بود که برای جمع‌آوری آن‌ها اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تأکید کرد: بار دیگر ضمن اخطار به متخلفین و برداشت‌کنندگان غیرمجاز آب که باعث تضییع حقوق حقابه‌بران و کشاورزان زحمتکش می‌شوند، مطابق ماده ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب برخورد قانونی می‌شود و ضمن جمع‌آوری همه تجهیزات غیرمجاز برای اخذ خسارت به منابع آبی اقدام خواهد شد.

منبع:ایسنا