جلوگیری از برگزاری مراسم نیمه شعبان و ۱۳ فروردین در خوزستان

مهر 7, 1400
43 بازدید

 استاندار خوزستان در خصوص مراسم نیمه شعبان و ۱۳ فروردین‌ماه گفت: مراسم نیمه شعبان به ویژه در شهرهای قرمز و نارنجی برگزار نخواهد شد و سیزده به در نیز در خوزستان نخواهیم داشت؛ ضابطین و عوامل مختلف از انجام چنین کارهایی جلوگیری کنند تا تجمعات، موجب ابتلای افراد بیشتری نشود و میزان فوتی و بستری […]

جلوگیری از برگزاری مراسم نیمه شعبان و ۱۳ فروردین در خوزستان

 استاندار خوزستان در خصوص مراسم نیمه شعبان و ۱۳ فروردین‌ماه گفت: مراسم نیمه شعبان به ویژه در شهرهای قرمز و نارنجی برگزار نخواهد شد و سیزده به در نیز در خوزستان نخواهیم داشت؛ ضابطین و عوامل مختلف از انجام چنین کارهایی جلوگیری کنند تا تجمعات، موجب ابتلای افراد بیشتری نشود و میزان فوتی و بستری کاهش یابد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز (۷ فروردین‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت بیماری در استان اظهار کرد: در کل احساس می‌کنم روند بیماری در خوزستان نزولی بوده است اما در برخی از شهرها که رعایت نشد، روند تغییر کرد و شهرهای قرمز استان از هشت شهر به ۱۱ شهر افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، وی افزود: دقیقا همان شهرستان‌هایی که مراسم با شدت زیادی برگزار شد، به وضعیت قرمز برگشتند. صاحبان عزا و جشن‌ها بدانند که با این کارشان موجب عذاب مردم شدند. فرمانداران نیز بدانند اگر سهل‌انگاری کنند، دچار این حالت می‌شوند.

استاندار خوزستان گفت: تلاش می‌کردیم خرمشهر از حالت نارنجی به زرد تبدیل شود، اکنون به دلیل برگزاری چند مراسم عزاداری با جمعیت زیاد، به قرمز تبدیل شده و بیماری دامنگیر همه شده است.

سلیمانی‌دشتکی بیان کرد: کسانی که به پروتکل‌های بهداشتی توجه نمی‌کنند، به طور غیر مستقیم عامل سرایت ویروس به مردم هستند و اگر کسی فوت کند، این افراد باید محاکمه شوند و با آن‌ها برخورد شود.

وی افزود: از شورای تامین شهرستان‌ها می‌خواهیم سلاح‌هایی که در این مراسم‌های عزاداری و جشن به کار گرفته می‌شود را سریعا توقیف کنند و جواز اسلحه‌ها باطل شود و صاحبان سلاح‌های بدون مجوز نیز محاکمه شوند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: معنی ندارد در شرایطی که می‌گوییم اجتماعات موجب گسترش ویروس و ابتلا و حتی مرگ مردم می‌شود، این مراسم را حتی مسلحانه (با تیراندازی در مراسم) برگزار کنند. برگزاری چنین مراسمی کار اشتباهی است و موجب بدتر شدن اوضاع شیوع کرونا می‌شود.

وی افزود: اگر مردم به ویژه این اقشار خاص رعایت کنند، به زودی وضعیت شیوع کرونا به حالت عادی برمی‌گردد و از وضعیت قرمز و نارنجی خارج می‌شویم. از مردم می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سلیمانی‌دشتکی در خصوص مراسم نیمه شعبان و ۱۳ فروردین‌ماه نیز گفت: مراسم نیمه شعبان به ویژه در شهرهای قرمز و نارنجی برگزار نخواهد شد و سیزده به در نیز در خوزستان نخواهیم داشت؛ ضابطین و عوامل مختلف از انجام چنین کارهایی جلوگیری کنند تا تجمعات، موجب ابتلای افراد بیشتری نشود و میزان فوتی و بستری کاهش یابد.

منبع:ایسنا