جریان “المستقبل” دلیل انصراف حریری از کنفرانس گفتگوی ملی را گفت

دی 27, 1400
129 بازدید

یک نماینده جریان المستقبل لبنان دلیل انصراف سعد حریری، نخست وزیر پیشین این کشور از کنفرانس گفتگوی ملی را که میشل عون، رئیس جمهور لبنان برای آن فراخوان داده بود، فاش کرد. به گزارش ایسنا، عاصم عراجی، نماینده پارلمان لبنان از جریان المستقبل در گفتگو با روزنامه الانباء چاپ کویت فاش کرد: انصراف حریری از […]

جریان "المستقبل" دلیل انصراف حریری از کنفرانس گفتگوی ملی را گفت

یک نماینده جریان المستقبل لبنان دلیل انصراف سعد حریری، نخست وزیر پیشین این کشور از کنفرانس گفتگوی ملی را که میشل عون، رئیس جمهور لبنان برای آن فراخوان داده بود، فاش کرد.

به گزارش ایسنا، عاصم عراجی، نماینده پارلمان لبنان از جریان المستقبل در گفتگو با روزنامه الانباء چاپ کویت فاش کرد: انصراف حریری از کنفرانس گفتگو به این دلیل بود که او می‌دانست گفتگو در این بحران اتلاف وقت است و هیچ نتیجه‌ای از آن حاصل نخواهد شد.

وی افزود: لبنان از سه سال قبل با یک بحران ماهیتی مواجه است و عون باید از وضعیت آگاه می‌بود و به موقع برای گفتگو فراخوان می‌داد، در حال حاضر این گفتگو چه معنی دارد؟

عراجی اظهار کرد: آنها کابینه حسان دیاب را روی کار آوردند که اقتصاد را نابود و لبنان را از جهان و همسایگان عربی‌اش جدا کرد، پس از استعفای او نیز به حریری اجازه تشکیل کابینه ندادند و همین کار را با نجیب میقاتی کردند، از سه ماه قبل اجازه تشکیل جلسه کابینه داده نشد و هر گفتگویی در سایه این شرایط انجام خواهد شد.

پیشتر عون برای یک گفتگوی ملی فوری جهت توافق درباره سه موضوع عدم محوریت اداری و مالی، استراتژی دفاعی برای حفاظت از لبنان و طرح بهبود شرایط مالی و اقتصادی شامل اصلاحات مورد نیاز و تقسیم عادلانه خسارات و نیز تلاش برای تصویب آنها در نهادهای دولتی فراخوان داده بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,