جدیت پلیس راهنمایی و رانندگی قم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

آذر 2, 1400
13 بازدید

ایسنا/قم سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی استان از جدیت در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد. سرهنگ غلامرضا صدفی در گفت وگو با ایسنا گفت: در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، ستاد مبارزه با کرونا پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم بر اساس دستورالعمل‌های واصله از ناجا اقدام به اجرای این طرح از هشتم فروردین ماه […]

جدیت پلیس راهنمایی و رانندگی قم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

ایسنا/قم سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی استان از جدیت در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد.

سرهنگ غلامرضا صدفی در گفت وگو با ایسنا گفت: در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، ستاد مبارزه با کرونا پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم بر اساس دستورالعمل‌های واصله از ناجا اقدام به اجرای این طرح از هشتم فروردین ماه کرده است.

وی با اشاره به این که این طرح تا اطلاع ثانوی و ابلاغ طرح جدید ادامه دارد، افزود: از ابتدای شروع طرح، پلیس در تمام مبادی ورودی و خروجی شهر قم به صورت شبانه روزی مستقر بوده و اجازه هیچگونه سفر جدیدی را نداده و صرفا افراد بومی قم مجاز به ورود به شهر هستند و افراد غیر بومی اجازه ورود به شهر را ندارند.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی استان بیان کرد: این درحالی است که خروج افراد غیر ساکن و مسافر به شهرهایشان مشکلی ندارد و این افراد در مسیر بازگشت هم در طول سفر اجازه ورود به شهرهای مسیر را ندارند و از کنارگذرها عبور خواهند کرد.

وی با بیان ‌که تردد خودروهای امدادی، پلیس، هلال احمر، وسایل حمل دارو و مایحتاج عمومی بین شهرها بلا مانع است. محدودیت حداکثری جابجایی مسافران یا اتوبوس‌های بین شهری ضمن اجرای پروتکل های بهداشتی اعمال خواهد شد.

سرهنگ صدفی اظهارکرد: محدودیت‌های اعمال شده شامل کارکنان دولت که محل کار و سکونتشان در یک نقطه قرار ندارد، نخواهد شد و تیم‌های تشخیص مستقر در مبادی، کنترل و احراز از موضوع نسبت به تردد این دسته از کارمندان اقدام خواهد کرد.

وی گفت: در اجرای این طرح، ضمانت اجرایی که برای همکاران بنده تعریف شده مشخص است و به ناچار اگر کسی به موارد مذکور بی توجهی کرده باشد مشمول جریمه 5 میلیون ریالی و توقف یک ماهه خودرو خواهد شد. تا به امروز هم افراد بسیاری از مبادی شهر بازگشت داده شده اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا