جانبازان شایسته‌ترین شاگردان مکتب عاشورا هستند

آذر 4, 1400
12 بازدید

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: جانبازان شایسته‌ترین شاگردان مکتب عاشورایند که ماندگارترین حماسه تاریخ اسلام و تجلی‌گاه غیرت و مردانگی بود. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در پیامی به مناسبت پنجم شعبان سالروز میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز با اشاره به این کلام امام خمینی (ره) […]

جانبازان شایسته‌ترین شاگردان مکتب عاشورا هستند

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: جانبازان شایسته‌ترین شاگردان مکتب عاشورایند که ماندگارترین حماسه تاریخ اسلام و تجلی‌گاه غیرت و مردانگی بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در پیامی به مناسبت پنجم شعبان سالروز میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز با اشاره به این کلام امام خمینی (ره) که “جانبازان رهبران این نهضت‌اند” افزود: جانبازان، یادگاران روزهای عشق و حماسه‌اند، جان برکفانی که تلخی به جا ماندن از کاروان شهادت را با حلاوت و شیرینی ادای تکلیف جبران کرده‌اند، رادمردانی که ذره ذره وجود با صلابت خود را در راه اعتلای ارزش‌های اسلامی و انسانی اهدا نموده‌اند، وفاداران به آرمان‌های انقلاب که قامت غیرت برافراشتند تا لوای اقتدار ایران اسلامی برای همیشه در حال اهتزار بماند.

وی تصریح کرد: بدون تردید جانبازان عزیز ایران اسلامی که در بحبوبه آتش و خون برای حفظ و حراست از کیان میهن و صیانت انقلاب، جسم و جان خویش را نثار کرده‌اند، در مکتب برترین آموزگار عشق و ایثار، حضرت ابوالفضل العباس (ع) درس آزادگی آموخته‌اند و شایسته‌ترین شاگردان مکتب عاشورایند که ماندگارترین حماسه تاریخ اسلام و تجلی‌گاه غیرت و مردانگی بود.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: و چه شباهت غریبی است میان جانباز دشت پربلای کربلا و جانبازان کربلای ایران! که اگر اینگونه نبود، میلاد فرخنده حضرت باب الحوائج ابوالفضل العباس(ع)، نیکوترین فرصت برای پاسداشت حماسه آفرینی‌های جانبازان ۸ سال دفاع مقدس در میادین نبرد حق علیه باطل تعیین نمی‌شد.

وی ادامه داد: حضرت عباس (ع)، شیرمرد صحرای کربلاست که صحنه‌های جاودانه‌ای از جانبازی در راه دفاع از حجت خدا و اطاعت از فرمان امام خویش به یادگار گذاشت و چون فریاد برآورد که “من اینک با قوم کافر با قلبی هدایت یافته در ستیزم و از حریم فرزند پیامبر اکرم (ص) دفاع می‌کنم” حجت را بر همه تمام کرد. او در صحنه نبرد، چنان رشادت‌ها و حماسه‌هایی خلق کرد که در طول تاریخ از او به عنوان قهرمانی فداکار یاد می‌شود.

ملانوری بیان کرد: اینجانب ضمن شادباش چهارمین روز شعبان المعظم و میلاد فرخنده مظهر ایثار، ازخود گذشتگی و ولایتمداری، قمر بنی هاشم (ع) به همه آزادگان عالم، روز جانباز را به جانبازان عزیز هم‌استانی، این ذخیره‌های ارزشمند تاریخ جهاد، تبریک و تهنیت گفته، از حضرت پروردگار، سلامت، عافیت، برکت عمر و اندیشه را در سایه توجهات امام عصر(عج)، برای همگان مسئلت دارم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا