جامعه کارگری از وزیر عملگرا حمایت می کند

مرداد 25, 1400
10 بازدید

نائب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی احیای مجدد شورای تامین اجتماعی را از وزیر جدید کار خواستار شد و گفت: جامعه کارگری از وزیر عملگرا حمایت می‌کند و انتظار دارد فردی که به عنوان وزیر کار رأی می آورد به حرفهایی که قبل از رأی اعتماد می زند و قولهایی که می دهد […]

جامعه کارگری از وزیر عملگرا حمایت می کند

نائب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی احیای مجدد شورای تامین اجتماعی را از وزیر جدید کار خواستار شد و گفت: جامعه کارگری از وزیر عملگرا حمایت می‌کند و انتظار دارد فردی که به عنوان وزیر کار رأی می آورد به حرفهایی که قبل از رأی اعتماد می زند و قولهایی که می دهد بعد از ورود به کابینه و حضور در وزارتخانه هم عمل کند.

هادی ساداتی درباره معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: انتظار داریم کسی کسی که به عنوان وزیر برای چنین وزارتخانه بزرگی انتخاب و معرفی می‌شود اطلاعات دقیق و بسیار کامل از آن داشته و عملکرد خوبی داشته باشد.

وی افزود: ساختار وزارت کار در حال حاضر به گونه ای است که به هر سمتی برود دسترسی کارگران به آن مثل خرما بر نخیل است؛ حتی اگر بخواهیم این وزارتخانه را از حالت ادغام در بیاوریم و اصطلاحا سبک کنیم باز هم ساختار آن است که اجازه می دهد کارها به پیش برود.

نائب رئیس کانون انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی در ادامه حفظ اشتغال، بهبود وضع معیشت وبیمه تامین اجتماعی کارگران را از اهم مسایل کارگری عنوان کرد و گفت: سالهای سال است که دغدغه اصلی کارگران، وضعیت معیشت و امنیت شغلی است چون درآمد آنها به گونهای نبوده و نیست که بتوانند امورات زندگی را پیش ببرند.

ساداتی تصریح کرد: امروز بیش از هر چیز  ها شعار اشتغالزایی را سر می دهیم ولی با شرایط حاضر حفظ اشتغال موجود مهمتر از اشتغالزایی جدید است. به جای آنکه مشاغل جدید وارد کار کنیم باید مشاغل فعلی را حفظ کنیم چون مشاغل جدید ساختار جدید می خواهد. چطور می توانیم کسانی که از سالها قبل کار می کنند و نگران آینده خود هستند یا شغلشان در حال نابودی است نادیده بگیریم و به دنبال ایجاد شغلهای جدید یا کاذب و غیر رسمی باشیم؟

وی احیای شورای عالی تامین اجتماعی را از وزیر جدید کار خواستار شد و گفت: سازمان باید از حالت هیات امنایی درآید و به شورایی برگردد، کارگران جایگاه خود را در سازمان داشته باشند و نماینده کارگری را خودشان انتخاب کنند.

این مقام کارگری با بیان اینکه مجموعه های کارگری مجموعه ای مطالبه‌گر هستند و جامعه شریف کارگری هیچگاه درگیر لابی یا زد و بند نبوده و نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: انتظار داریم مسایل و امورات جامعه کارگری با تعامل و گفتمان حل و فصل شود و به گونه ای پیش برود که به نتیجه برسیم.

ساداتی در پایان گفت: جامعه کارگری انتظار دارد هر فردی که به عنوان وزیر کار رأی می آورد به حرفهایی که قبل از رأی اعتماد می زند و قولهایی که می دهد بعد از ورود به کابینه و حضور در وزارتخانه هم عمل کند. کارگران از وزیر عمل گرا حمایت می کنند و حرف و شعار را نمی پذیرند.

منبع: ايسنا