جامعه از جهت اقتصادی و اجتماعی پیچیدگی‌هایی پیدا کرده است

مهر 8, 1400
135 بازدید

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: جامعه از جهت اقتصادی و اجتماعی پیچیدگی‌هایی پیدا کرده است. حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در  دیدار رئیس سازمان زندان‌های کشور که امروز یازدهم فروردین‌ماه در دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان برگزار شد با اشاره به تعطیلی برخی صنایع استان، اظهار کرد: در بدو ورود به لرستان پس از بررسی و […]

جامعه از جهت اقتصادی و اجتماعی پیچیدگی‌هایی پیدا کرده است

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: جامعه از جهت اقتصادی و اجتماعی پیچیدگی‌هایی پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در  دیدار رئیس سازمان زندان‌های کشور که امروز یازدهم فروردین‌ماه در دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان برگزار شد با اشاره به تعطیلی برخی صنایع استان، اظهار کرد: در بدو ورود به لرستان پس از بررسی و ریشه‌یابی مشکلات این استان شاهد تعطیلی برخی صنایع استان به دلیل مشکلات قضایی هستیم که اگر مشکل قضایی این واحدها حل شود، بخش زیادی از مشکل اشتغال استان لرستان نیز رفع می‌شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه پیگیری‌های انجام‌شده در رابطه با تعطیلی بسیاری از صنایع استان لرستان منجر به سفر روز گذشته رئیس قوه قضاییه به استان لرستان شد، افزود: حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی قول داده است طی ماه‌های آینده مشکل قضایی کارخانه‌هایی که به این دلیل تعطیل هستند، رفع می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: دنیا امروز به‌گونه‌ای است که جامعه از جهت اقتصادی و اجتماعی پیچیدگی‌هایی پیدا کرده است و برخی‌ها در این پیچیدگی‌ها به دلیل عدم دانش لازم برخورد با مسائل در پیچیدگی‌های اجتماعی و اقتصادی گرفتار می‌شوند که راه برون‌رفت آن افزایش دانش اقتصادی و اجتماعی و آگاهی‌بخشی افراد از همان دوران کودکی است.

شاهرخی بیان کرد: باید با حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم زمینه را به‌گونه‌ای فراهم کنیم که تعداد کمی از مردم در زندان گرفتار شوند، ولی چنان‌چه افرادی گرفتار زندان شدند، جهت ارتقای دانش اقتصادی و اجتماعی آن‌ها تلاش کنیم و هم‌چنین بحث تعلیم و تربیت در زندان به‌صورت اساسی، علمی و مطالعه‌ شده انجام شود.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم فرهنگ قرآنی و معارف اسلامی را در زندان‌ها به‌ویژه در میان نسل جوان گرفتار در زندان البته نه به‌صورت سطحی و یا ابزار تشویقی برای مرخصی آن‌ها ترویج دهیم، خاطرنشان کرد: این فرهنگ قرآنی باید به‌گونه‌ای باشد که افراد خودشان احساس نیاز به یادگیری قرآن کنند و هم‌چنین زندانیانی که اعتماد لازم به آنان داریم در برخی اجتماعات مذهبی و در میان گروه‌های جهادی حضور پیدا کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اضافه کرد: استان از جهت مسائل اقتصادی و فرهنگی فاصله بسیار زیادی با استان‌هایی که از زیرساخت‌های فرهنگی و اقتصادی خوبی برخوردار هستند دارد، در همین راستا انتظار داریم به وضعیت زندان‌های این استان توجه بیش‌تری داشته باشند.

منبع:ایسنا