جابجایی بیش از 300 چادر از حاشیه کارون به سمت مکان‎های سرپوشیده

آذر 4, 1400
11 بازدید

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اهواز با بیان این‎که تمهیدات لازم برای اسکان گردشگران نوروزی در شرایط بحرانی انجام شده است، گفت: به دلیل طغیان و بالا آمدن سطح آب رود کارون همه مسافران نوروزی از حاشیه این رود به سمت مدارس و سوله‎های ورزشی هدایت شده‎اند. به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، غلامرضا جلیلی‎نیا […]

جابجایی بیش از 300 چادر از حاشیه کارون به سمت مکان‎های سرپوشیده
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اهواز با بیان این‎که تمهیدات لازم برای اسکان گردشگران نوروزی در شرایط بحرانی انجام شده است، گفت: به دلیل طغیان و بالا آمدن سطح آب رود کارون همه مسافران نوروزی از حاشیه این رود به سمت مدارس و سوله‎های ورزشی هدایت شده‎اند.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، غلامرضا جلیلی‎نیا از گسترش ستادهای اسکان در این شهرستان به دلیل بالا آمدن سطح آب رود کارون خبر داد و گفت: باتوجه به هشدار هواشناسی و اداره‎کل مدیریت بحران استانداری خوزستان مبنی بر بارش‎های سیل‎آسا در استان که از روز گذشته آغاز شده است، بنا بر تأکید استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی استان و فرماندار شهرستان، با همکاری مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل ورزش و جوانان استان، تعداد پنج سالن ورزشی و تعداد زیادی کلاس درس در مدارس نواحی مختلف اهواز به منظور اسکان مسافران و گردشگران نوروزی در شرایط اضطراری تا روز چهارشنبه اختصاص یافته است.

او ادامه داد: از روز یکشنبه تا بامداد دوشنبه نیز به همراه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان به گشت‎زنی در سطح شهر و سواحل کارون به ویژه پارک لاله مشغول بودیم که طی آن بیش از 300 چادر را با کمک نیروهای انتظامی، بسیج و نیروهای ستاد اسکان به سمت ستادهای اسکان نواحی مختلف آموزش و پرورش در مدارس و سوله‎های ورزشی هدایت کردیم.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اهواز افزود: باتوجه به این‎که ظرفیت مدارس برای اسکان مسافران تکمیل شد، بقیه گردشگرانی که در کنار سواحل کارون در چادر اتراق کرده بودند نیز همگی به سمت سوله‎های ورزشی هدایت شدند.

وی با بیان این‎که نیروهای ستاد خدمات سفر شهرستان اهواز از روز گذشته تا فردا ( هفتم فروردین‎ماه 98) در حالت آماده‎باش کامل خواهند بود گفت: به دلیل بارندگی و بالا آمدن سطح آب رود کارون، اطلاع‎رسانی مبنی بر عدم اتراق مسافران در حاشیه این رود همچنان ادامه دارد و تدابیر و تمهیدات لازم برای اسکان مسافران در مکان‎های سرپوشیده در شرایط بحرانی اندیشیده شده است.

جلیلی‎نیا با اشاره به این‎که اوضاع تحت کنترل است و مشکل خاصی وجود ندارد اضافه کرد: بنرهایی نیز در سطح شهر نصب شده و از مسافران و گردشگران نوروزی خواسته شده چنانچه مکانی برای اسکان نیافتند به ستادهای اسکان مراجعه کنند تا به سمت سوله‎های ورزشی هدایت شوند.

او ضمن هشدار به مسافران نوروزی از آنان درخواست کرد: به دلیل طغیان رود کارون و جدی بودن خطر، تا عادی شرایط از نزدیک شدن به حاشیه و ساحل کارون به شدت خودداری کنند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اهواز در ادامه بیان کرد: در بازه زمانی 28 اسفندماه 97 تا پنجم فروردین‎ماه 98 حدود 500 هزار نفر در شهرستان اهواز اقامت داشتند، ضمن‎این‎که خانه تاریخی ماپار اهواز، ساحل کارون، سرای معین‎التجار، قبرستان ارامنه، پارک لاله، شهربازی پادادشهر و بازار فلافل‎فروشان لشکرآباد مکان‎هایی بودند که از ابتدای نوروز بیشترین تعداد گردشگر به خود دیده‎اند.

وی با بیان این‎که ایستگاه‎های از من بپرس درسطح شهرستان اهواز دایر هستند افزود: بیش از پنج‎هزار نقشه و کاتالوگ نیز در اختیار نیروهای هلال‎احمر قرار داده‎ایم که  در حال توزیع آن‎ها در ورودی‎های شهرستان اهواز هستند.

جلیلی‎نیا همچنین یادآور شد به منظور استقبال از مسافران نوروزی در فرودگاه اهواز، در قالب ستاد سفر، جشن‎های نوروزگاهی با حمایت بخش خصوصی و با حضور گروه‎های آیینی مختلف درحال برگزاری است.