جابجایی بیش از ۳۰۰ چادر از حاشیه کارون به سمت مکان‎های سرپوشیده

آذر 4, 1400
15 بازدید

ایسنا/خوزستان دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اهواز با بیان اینکه تمهیدات لازم برای اسکان گردشگران نوروزی در شرایط بحرانی اندیشیده شده است، گفت: به دلیل طغیان و بالا آمدن سطح آب رود کارون همه مسافران نوروزی از حاشیه این رود به سمت مدارس و سوله‌های ورزشی هدایت شده‎اند. به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، غلامرضا جلیلی‎نیا […]

جابجایی بیش از ۳۰۰ چادر از حاشیه کارون به سمت مکان‎های سرپوشیده

ایسنا/خوزستان دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اهواز با بیان اینکه تمهیدات لازم برای اسکان گردشگران نوروزی در شرایط بحرانی اندیشیده شده است، گفت: به دلیل طغیان و بالا آمدن سطح آب رود کارون همه مسافران نوروزی از حاشیه این رود به سمت مدارس و سوله‌های ورزشی هدایت شده‎اند.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، غلامرضا جلیلی‎نیا از گسترش ستادهای اسکان در این شهرستان به دلیل بالا آمدن سطح آب رود کارون خبر داد و گفت: با توجه به هشدار هواشناسی و اداره‎کل مدیریت بحران استانداری خوزستان مبنی بر بارش‌های سیل‎آسا در استان که از روز گذشته آغاز شده است، بنا بر تأکید استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی استان و فرماندار شهرستان، با همکاری مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل ورزش و جوانان استان، تعداد پنج سالن ورزشی و تعداد زیادی کلاس درس در مدارس نواحی مختلف اهواز به منظور اسکان مسافران و گردشگران نوروزی در شرایط اضطراری تا روز چهارشنبه اختصاص یافته است.

او ادامه داد: از روز یکشنبه تا بامداد دوشنبه نیز به همراه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان به گشت‎زنی در سطح شهر و سواحل کارون به ویژه پارک لاله مشغول بودیم که طی آن بیش از ۳۰۰ چادر را با کمک نیروهای انتظامی، بسیج و نیروهای ستاد اسکان به سمت ستادهای اسکان نواحی مختلف آموزش و پرورش در مدارس و سوله‌های ورزشی هدایت کردیم.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اهواز افزود: باتوجه به این‎که ظرفیت مدارس برای اسکان مسافران تکمیل شد، بقیه گردشگرانی که در کنار سواحل کارون در چادر اتراق کرده بودند نیز همگی به سمت سوله‌های ورزشی هدایت شدند.

وی با بیان این‎که نیروهای ستاد خدمات سفر شهرستان اهواز از روز گذشته تا فردا (هفتم فروردین‎ماه ۹۸) در حالت آماده‎باش کامل خواهند بود گفت: به دلیل بارندگی و بالا آمدن سطح آب رود کارون، اطلاع‎رسانی مبنی بر عدم اتراق مسافران در حاشیه این رود همچنان ادامه دارد و تدابیر و تمهیدات لازم برای اسکان مسافران در مکان‌های سرپوشیده در شرایط بحرانی اندیشیده شده است.

جلیلی‎نیا با اشاره به این‎که اوضاع تحت کنترل است و مشکل خاصی وجود ندارد اضافه کرد: بنرهایی نیز در سطح شهر نصب شده و از مسافران و گردشگران نوروزی خواسته شده چنانچه مکانی برای اسکان نیافتند به ستادهای اسکان مراجعه کنند تا به سمت سوله‌های ورزشی هدایت شوند.

او ضمن هشدار به مسافران نوروزی از آنان درخواست کرد: به دلیل طغیان رود کارون و جدی بودن خطر، تا عادی شرایط از نزدیک شدن به حاشیه و ساحل کارون به شدت خودداری کنند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر اهواز در ادامه بیان کرد: در بازه زمانی ۲۸ اسفندماه ۹۷ تا پنجم فروردین‎ماه ۹۸ حدود ۵۰۰ هزار نفر در شهرستان اهواز اقامت داشتند، ضمن‎این‎که خانه تاریخی ماپار اهواز، ساحل کارون، سرای معین‎التجار، قبرستان ارامنه، پارک لاله، شهربازی پادادشهر و بازار فلافل‎فروشان لشکرآباد مکان‌هایی بودند که از ابتدای نوروز بیشترین تعداد گردشگر به خود دیده‎اند.

وی با بیان این‎که ایستگاه‌های از من بپرس در سطح شهرستان اهواز دایر هستند افزود: بیش از پنج‎هزار نقشه و کاتالوگ نیز در اختیار نیروهای هلال‎احمر قرار داده‎ایم که در حال توزیع آن‌ها در ورودی‌های شهرستان اهواز هستند.

جلیلی‎نیا همچنین یادآور شد به منظور استقبال از مسافران نوروزی در فرودگاه اهواز، در قالب ستاد سفر، جشن‌های نوروزگاهی با حمایت بخش خصوصی و با حضور گروه‌های آئینی مختلف درحال برگزاری است.

انتهای پیام