تکمیل واکسیناسیون موجب افزایش ایمنی در برابر “اُمیکرون” می‌شود

آذر 30, 1400
74 بازدید

ایسنا/فارس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تکمیل واکسیناسیون با دریافت سه دز واکسن را موجب افزایش ایمنی در برابر کرونا و سویه‌های جدید آن همانند سویه «اُمیکرون»، دانست. دکتر سید وحید حسینی شنبه ۲۷ آذر در چهارصد و شصت و یکمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: یافته‌های علمی نشان دهنده […]

تکمیل واکسیناسیون موجب افزایش ایمنی در برابر "اُمیکرون” می‌شود

ایسنا/فارس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تکمیل واکسیناسیون با دریافت سه دز واکسن را موجب افزایش ایمنی در برابر کرونا و سویه‌های جدید آن همانند سویه «اُمیکرون»، دانست.

دکتر سید وحید حسینی شنبه ۲۷ آذر در چهارصد و شصت و یکمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: یافته‌های علمی نشان دهنده سرعت انتشار بالای سویه امیکرون نسبت به سویه‌های پیشین این بیماری است.

او  افزود: در شرایطی که این سویه به صورت گسترده در سطح دنیا در حال انتشار است، هرگونه سهل انگاری و عادی پنداری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند با خطر بالای مواجهه با موج جدید این بیماری همراه باشد.

حسینی با تاکید بر اینکه طولانی شدن مدت شیوع این بیماری نباید موجب بی توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود، اظهار کرد: مهم ترین راهکار مراقبتی در برابر سویه جدید بیماری، گسترش پوشش واکسیناسیون با مشارکت مردم و پایبندی جدی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه است.

او ادامه داد: آمارهای موجود در دنیا نشان می‌دهد افرادی که هر سه دز واکسن علیه کرونا را دریافت کرده‌اند، در برابر سویه جدید مقاومت بالاتری داشته‌اند.

حسینی با تاکید بر اهمیت راه‌های پیشگیری از موج بعدی کرونا، از افرادی که موعد دریافت دُز سوم آنان فرا رسیده است، خواست تا هرچه سریعتر نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر اهمیت تزریق دُز سوم واکسن و مشارکت تمام آحاد جامعه در برابر این بیماری تاکید کرد و گفت: دستیابی به ایمنی مناسب در برابر این بیماری، با احساس مسوولیت همه افراد جامعه و مشارکت در پیشگیری از این بیماری ممکن می‌شود.

حسینی در ادامه ضمن بررسی آخرین وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان؛ روند نمونه گیری در آزمایشگاه‌های تشخیصی، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا، وضعیت بیماران در بیمارستان های استان، علت های جان باختن مبتلایان و روند بهبودی بیماران استان را مورد ارزیابی قرار داد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , ,