توقف گردشگری دریایی در بوشهر به دلیل شرایط نامساعد جوی

آذر 4, 1400
13 بازدید

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام کرد: فعالیت گردشگری دریایی از دیروز به سبب ناپایداری های نامساعد جوی و متلاطم بودن دریا متوقف شده و پس از بهبود شرایط از سر گرفته خواهد شد. به گزارش ایسنا، سیاوش ارجمندزاده روز سه شنبه در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های گردشگری دریایی در بندر بوشهر با […]

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام کرد: فعالیت گردشگری دریایی از دیروز به سبب ناپایداری های نامساعد جوی و متلاطم بودن دریا متوقف شده و پس از بهبود شرایط از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، سیاوش ارجمندزاده روز سه شنبه در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های گردشگری دریایی در بندر بوشهر با بیان اینکه در نوروز امسال ظرفیت جابجایی گردشگران دریایی استان 800 نفر افزایش داشته است گفت: روزانه 6 هزار و 200 گردشگر دریایی با 29 کشتی و لنج تفریحی از سواحل این استان استفاده می‌کنند که از این آمار 2000 نفر با 9  کشتی و 13  لنج در شهرستان بوشهر و 4 هزار و 200 گردشگر دیگر نیز با هفت لنج تفریحی در دیگر بنادر جابه‌جا می‌شوند.

وی افزود: صدور مجوز پس از بازرسی شناورها، الزام به همراهی دو قایق در کنار لنج‌های گردشگری، همراه داشتن جلیقه نجات و حضور ناجی غریق، نیروهای دریایی متخصص در هنگام پهلوگیری و جداسازی شناور، الزام به حضور شناور ناجی، گاردبندی اسکله‌ها، نصب حلقه‌های نجات و حضور مستمر گاردبندر از فعالیت‌های انجام شده در راستای حفظ ایمنی گردشگران دریایی استان بوشهر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ابراز داشت: در ارتباط با فعالیت شناورهای تفریحی در هنگام شرایط نامساعد جوی نیز تدابیر لازم جهت ممانعت از فعالیت آنها پیش بینی شده است براین اساس فعالیت گردشگری دریایی از دیروز به سبب ناپایداری های نامساعد جوی و متلاطم بودن دریا متوقف شده و پس از بهبود شرایط از سر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام