توطئه النصره برای حمله به دیپلمات‌های روسی

مرداد 17, 1400
61 بازدید

وزارت کشور لبنان به دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی را درباره احتمال حملات علیه دیپلمات‌های روسی از سوی جبهه النصره ارائه کرد.  روزنامه الاخبار لبنان نوشت: مه گذشته وزارت کشور نامه‌ای را برای وزارت دفاع و مدیریت کل نیروهای امنیت داخلی و امنیت کل فرستاد که در آن تأکید شده بود گروه تحریر الشام(جبهه النصره سابق) قصد […]

توطئه النصره برای حمله به دیپلمات‌های روسی

وزارت کشور لبنان به دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی را درباره احتمال حملات علیه دیپلمات‌های روسی از سوی جبهه النصره ارائه کرد.

 روزنامه الاخبار لبنان نوشت: مه گذشته وزارت کشور نامه‌ای را برای وزارت دفاع و مدیریت کل نیروهای امنیت داخلی و امنیت کل فرستاد که در آن تأکید شده بود گروه تحریر الشام(جبهه النصره سابق) قصد انجام حملات علیه منافع روسیه در منطقه به ویژه در سوریه و لبنان را دارد و از جمله برنامه‌هایش هدف قرار دادن هیئت دیپلماسی روسیه از طریق ربودن، ترور یا انجام حملات با مواد منفجره است.

وزارت کشور لبنان اعلام کرده بود: نگرانی‌هایی درباره این مسئله وجود دارد؛ چراکه تحریرالشام باندهایی دارد که در اردوگاه‌ها و تعدادی از مناطق به ویژه در بیروت و شمال هستند. باید به سفارت روسیه در بیروت این اطلاعات ابلاغ شود.

رسانه‌های لبنان اوایل ژوئن نیز به اطلاعات مشابهی اشاره و اعلام کردند که سفارت روسیه این اطلاعات را از وزارت خارجه لبنان دریافت کرده است اما باید این اطلاعات از طریق وزارت کشور به این سفارتخانه داده می‌شد.

سفارت روسیه در بیروت واکنشی به این خبر نداشته است.

منبع:ایسنا