توسعه متوازن کشور نیازمند شکل‌گیری جریان فرهنگی دینی تأثیرگذار است

مهر 18, 1400
28 بازدید

 رییس شورای فرهنگ عمومی لرستان گفت: اسناد بالا دستی ما که براساس کتاب و سنت تدوین شده باید در کنار طراحی درست به خوبی نیز اجرا شود تا شاهد ایجاد شکاف میان حاکمیت و مردم نباشیم. حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، در دیدار با مدیرکل دفتر راهبردی و اجرا سازی سیاست‌های فرهنگی دبیرخانه شورای […]

توسعه متوازن کشور نیازمند شکل‌گیری جریان فرهنگی دینی تأثیرگذار است

 رییس شورای فرهنگ عمومی لرستان گفت: اسناد بالا دستی ما که براساس کتاب و سنت تدوین شده باید در کنار طراحی درست به خوبی نیز اجرا شود تا شاهد ایجاد شکاف میان حاکمیت و مردم نباشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، در دیدار با مدیرکل دفتر راهبردی و اجرا سازی سیاست‌های فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، با تأکید بر اینکه  اقتصاد بدون فرهنگ، راه به جایی نمی‌برد، اظهار کرد: در نظام ما که یک نظام فرهنگی و دینی است، بحث تعلیم و تربیت دینی که برخواسته از کتاب و سنت است جایگاه مهمی داشته و باید هم در سطح حاکمان و هم در سطح مردم تبیین شود، در غیر این صورت فاصله میان مدیران و مردم همواره افزایش یافته و دشمن از این فرصت برای ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان استفاده می‌کند.

وی افزود: ما در حال حاضر نیازمند شکل‌گیری یک جریان فرهنگی دینی تأثیرگذار هستیم که از پیامبر اکرم(ص) به ائمه معصومین (ع)، صالحان و سپس به روحانیت دینی رسیده، این جریان در زمان رژیم‌های پادشاهی معاصر بارها مورد هجمه قرار گرفت، اما در همان فشار و خفقان به درستی راه خود را پیموده تا از سال ۱۳۴۲  تغییر ماهیت داده که این بار در قامت مهاجم در برابر رژیم حاکم و استکبار جهانی قد علم کرده و زمینه‌های شکل‌گیری انقلاب اسلامی را فراهم آورد.

شاهرخی ادامه داد: اسناد بالا دستی ما که براساس کتاب و سنت تدوین شده باید در کنار طراحی درست به خوبی نیز اجرا شود تا شاهد ایجاد شکاف میان حاکمیت و مردم نباشیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی لرستان عنوان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید با یک طراحی درست زمینه اجرای موفق این اسناد را فراهم آورد و نقشه مهندسی فرهنگی کشور یکی‌از مهم‌ترین این اسناد است.

وی تصریح کرد: ما مصمم هستیم که این جریان فرهنگی دینی تأثیرگذار را در قالب شورای فرهنگ عمومی محقق کرده و از ظرفیت هیئت‌های اندیشه ورز و  مجمع مشورتی جوانان در این زمینه استفاده خواهیم کرد تا به توسعه متوازن در استان کمک کنیم.

منبع: ايسنا