توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی تا پایان سال در استان کرمان

آذر 22, 1400
8 بازدید

ایسنا/کرمان فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در این مرحله از رزمایش مومنانه صنعت، معدن و تجارت استان نیز به میدان آماده است، تصریح کرد: تا پایان سال بین ۲۰ هزار بسته معیشتی برای خانواده هایی که دچار آسیب شده اند، توزیع می شود. سردار “حسین معروفی” عصر امروز در رزمایش کمک مومنانه […]

توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی تا پایان سال در استان کرمان

ایسنا/کرمان فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در این مرحله از رزمایش مومنانه صنعت، معدن و تجارت استان نیز به میدان آماده است، تصریح کرد: تا پایان سال بین ۲۰ هزار بسته معیشتی برای خانواده هایی که دچار آسیب شده اند، توزیع می شود.

سردار “حسین معروفی” عصر امروز در رزمایش کمک مومنانه جامعه مهندسین کرمان گفت: کار بزرگ کمک های مومنانه که از نیمه شعبان آغاز شد، همچنان تا زمانی که دیگر فرد نیازمندی در جامعه وجود نداشته باشد، استمرار دارد.

وی ادامه داد: این مرحله از رزمایش در ماه رجب و شعبان انجام می شود اما در این مرحله کمک ها مقداری با مراحل متفاوت است زیرا در این دوره به صورت قرارگاهی عمل می شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در این مرحله از رزمایش مومنانه صنعت، معدن و تجارت استان نیز به میدان آماده است، تصریح کرد: تا پایان سال بین ۲۰ هزار بسته معیشتی برای خانواده هایی که دچار آسیب شده اند، توزیع می شود.

وی با اشاره به اینکه ارزش کل بسته های معیشتی امروز ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است، بیان کرد: امروز به مناسبت روز مهندس 5000 بسته معیشتی و هر بسته به ارزش ۴۸۰ هزار تومان بین افراد آسیب دیده از ویروس کرونا توسط گروه های جهادی و مراکز شناسایی شده در سراسر استان توزیع می شود.

معروفی با بیان اینکه ۱۵ هزار بسته دیگر تا پایان اسفند توزیع خواهد شد، اظهار کرد: کمک سازمان بسبج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی به غیر از این ۲۰ هزار بسته است که در حال پیگیری برای جذب آنها هستیم‌.

وی با اشاره به اینکه آزادی زندانیان و توزیع جهیزیه هم تا پایان سال انجام خواهد شد، تصریح کرد: در بسته معیشتی امروز سعی کردیم کالای ایرانی بگذاریم و برنجی که توزیع می شود، ایرانی است‌.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان علت این شور مردمی در کمک های مومنانه را اینگونه بیان کرد: به عنوان شیعه که انقلاب اسلامی و عاشورایی داریم در این دوران سخت کرونایی، قلبهایمان به یکدیگر نزدیک شد و با این باور که اکنون زمان آن است پشت هم باشیم و مردم ثابت کردند ملت امام حسین(علیه السلام) و تکیه گاه یکدیگر هستیم.

وی با اشاره به اهمیت انفاق پیشنهاد کرد: اگر همه سبد انفاق را جدا کنیم و همه به سمت انفاق بروند فقری بوجود نمی آید.

معروفی با تاکید برآنکه باید همه مسئولان و خیرین پای کار بیایند و در ادامه در خصوص شیوع جهش کرونا در جامعه توصیه کرد: مردم ترددها را مدیریت و تنظیم کنند و حتما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و بدانید این ویروس خطرناکی است لذا با رعایت کردن از خستگی و فرسودگی کادر درمان جلوگیری کنیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک روز مهندس، یکی از اقشار ارزشمند و تاثیرگذار در کشور را مهندسین دانست و گفت: تلاش های این قشر در عرصه های دفاعی، جهش تولید و… به عنوان اقشار موثر و چهره های انقلابی انکار ناپذیر است و مهندسان دانشمند امروز که هسته ای را به بار نشاندند و ایران تبدیل به حوزه تاثیرگذار در جهان و عضو باشگاه های هسته ای جهان شد؛ ۳۵ تا ۴۰ سال سن دارند و محصول انقلاب هستند.

وی با بیان اینکه مهندسین در صنعت، معدن و عمران اثرگذار هستند؛ رمز موفقیت مهندسان امروز را  همان پایه های انقلابی اعتقادی و مردمی مهندسان اول انقلاب دانست و اظهار کرد: حاج قاسم نیز محصول همین مولفه ها است.

معروفی در پایان خاطرنشان کرد: بسیج صنعت و معدن مردمی است و اگر تولید بالا رود دوستان انقلاب امیدوار و دشمنان ناامید می شوند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا